Restauracja i nasze nowe grille Broil King

grill

Moi rodzice dwadzieścia lat temu otworzyli kawiarnie. Można w niej wtedy było zjeść ciasto domowej roboty mojej mamy i babci, wypić świeżo parzoną kawę, którą przyrządzał mój dziadek. Kawiarnia była miejscem spotkań wielu grup przyjaciół.

Kupowanie grilli Broil King do naszej restauracji

grill

Było tam towarzystwo przyjaciół książek i spotykano się także, żeby recytować albo śpiewać. Moi rodzice jednak szybko zaczęli chorować i postanowili, że jeśli zaproponuje im alternatywę dla tego miejsca, to go nie sprzedają tylko mi odstąpią. Długo się zastanawiałem i wiedziałem, że ciężko mi będzie przebić to co zrobili rodzice, dlatego zastanawiałem się co można tam otworzyć i przede wszystkim zależało mi na tym, żeby nadal była tam swojego rodzaju kawiarnia i przede wszystkim, żeby ludzie, którzy odwiedzali to miejsce, nadal mogli to robić. Wymyśliłem z przyjaciółmi, że zwyczajnie otworzymy tam biznes w postaci restauracji. Przy budynku, w którym się mieści owa kawiarnia jest małe podwórko. Postanowiliśmy zrobić tam prywatną mini plażę. Rodzice i dziadkowie załamali ręce i nie wiedzieli co to za pomysł, jednak moja przyjaciółka, a która studiuje architekturę przygotowała projekt i wizualizację i przedstawiłem pomysł. Byli zachwyceni. Wymyśliliśmy, że postawimy tam przynajmniej dwa grille elektryczne. I na tej plaży będziemy przede wszystkim serwować gorące dania różnego rodzaju z grilla. Odwiedziliśmy tego samego dnia sklep z grillami w Warszawie. Kupiliśmy dwa grille gazowe broil king. Pan w sklepie dokładnie nam wszystko wytłumaczył. Mówił o plusach takiego grilla. Powiedział, że grill elektryczny jest o wiele korzystniejszy od normalnego grilla, wystarczy taki broil king włączyć jak kuchenkę i już wszystko zaczyna się nagrzewać. jest to niesamowity, szybki sposób na to całe grillowanie.

Przygotowaliśmy menu i zaczęliśmy przygotowywać plażę. Musieliśmy załatwić dużo piasku, ale zajął się tym nasz przyjaciel dorabiający na budowie. Oprócz tego wykorzystaliśmy palety, z których zrobiliśmy meble na zewnątrz. Kupiliśmy jeszcze parasole.