Relaks przy pomocy gongów i mis tybetańskich

Od setek tysięcy lat ludzie na całym świecie używają różnych technik, aby doświadczyć głębokiego relaksu, który pozwala pozbyć się z ciała i umysłu towarzyszącego na co dzień stresu. W dzisiejszych czasach żyjemy w jeszcze większym pośpiechu i napięciu niż dawniej, dlatego też tak ważne jest dbanie o zdrowie swojej psychiki.

Odstresuj się dzięki tybetańskim gongom i misom

gongi i misy tybetańskieTechnik relaksacyjnych jest mnóstwo, jednak jedną z najprzyjemniejszych i najskuteczniejszych, co potwierdza wiele badań naukowych, jest technika wprowadzania naszego mózgu na głębokie i powolne fale za pomocą dźwięków o odpowiedniej częstotliwości, które wydają gongi i misy tybetańskie. Dźwięk gongu uzyskujemy dzięki uderzeniu w niego specjalnym bijakiem, natomiast dźwięk misy tybetańskiej uzyskamy dzięki odpowiedniemu prowadzeniu specjalnej pałeczki po obrzeżach misy. Są to dźwięki, które działają kojąco na nasz umysł i ciało, dzięki czemu możemy z łatwością się zrelaksować. Harmoniczne dźwięki sprawiają, że fale naszego mózgu zaczynają się zmieniać na te, które odpowiadają za regenerację organizmu. Dlatego nawet po godzinnej sesji przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich możemy poczuć się jak nowo narodzeni po głębokim, długim śnie. Tej techniki używano już setek lat temu, a współcześni naukowcy potwierdzają jej dobroczynne działanie na nasz organizm. Wydawałoby się, że dźwięk nie może mieć tak ogromnego wpływu na nasze samopoczucie, a jednak dźwięki o odpowiedniej częstotliwości mogą zdziałać cuda.

Warto na własnej skórze przekonać się o dobroczynnych skutkach takiej techniki relaksacyjnej. W wielu miastach możemy znaleźć tego typu sesje relaksacyjne, podczas których osoba odpowiednio przeszkolona wprawia w drgania gongi i misy, a my w tym czasie leżymy lub siedzimy wygodnie i wchłaniamy te błogie dźwięki harmonizujące z naszym ciałem i umysłem.