Reklamacja zepsutego towaru – klosze do lamp i lampy

W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi kupuje różnego rodzaju sprzęty elektroniczne, bądź różnego rodzaju towary usługowe. Jest tego tak dużo, że często się może zepsuć. Przeważnie wszystko jest produkowane na ogromną skale światową i jakiś felerny lub wadliwy model na przykład lamp klasycznych czy stylowych może się zepsuć. Jest to spowodowane natłokiem prac w takie fabryce różnych lamp.

Klosze do lamp też mogą się zepsuć w bardzo szybkim tempie jeżeli zostały słabo zaprojektowane i wyprodukowane ze słabych materiałów. Cały ten dział techniczny może być reklamowany przez rożnego rodzaju ludzi, bo coś się mogło zepsuć. Jest to normalne i praktykowane ze wszystkim na całym świecie. Przeważnie producent lub sklep prowadzi taką politykę, aby zachęcić ludzi do kupowania swoich towarów.
Dlatego niejednokrotnie stosowany jest zabieg gwarancji na okres 24, bądź 36 miesięcy.
Dzięki temu klient jest zadowolony z przeprowadzonych zakupów i gdy kupi swoją wymarzoną lampę do mieszkania będzie wiedział gdy coś się z nią stanie ma podkładkę, aby taką lampę wymienić na nową i mieć problem z głowy. Jest to system bardzo dobry i sprawdzony praktykowany chyba przez wszystkie firmy, które chcą być zauważalne na rynku i chcą mieć dużą ilość klientów i mieć zyski ze sprzedaży swoich towarów i usług.
Natomiast gdy nasza lampa czy inny towar się zepsuje pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to zadzwonić do obsługi klienta i zawszeć naszą zepsutą rzecz do przydzielonego punktu naprawy wraz z naszym paragonem czy też fakturą zakupu. Bez tego może być problem w ogóle z przyznaniem gwarancji, dlatego zawsze przechowujmy paragony na okres gwarancyjny każdej zakupionej przez nas rzeczy.

Musimy być również wyczuleni na firmy, które wymigują się od robienia napraw wadliwego sprzętu i odsyłają nam ten sam produkt wcale nie naprawiony. Musimy być stanowczy i pokazać gdzie jest usterka i co ma być naprawione w wadliwym egzemplarzu naszej lampy do pokoju czy też klosza do lamy w pokoju naszego małego dziecka.

Dodaj komentarz