Ratunek na niewielką sztuczkę

Choćbyśmy byli nie wiem, jak doskonałymi i uważnymi kierowcami, to nie uda nam się jeździć samochodem przez kilka sezonów w taki sposób, aby nie zaliczyć chociaż drobnego zarysowania. Tym bardziej, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami drogi. Czasem to ktoś wyjeżdżając przykładowo z  parkingu, wyjeżdżając z podjazdu, czy wymijając nas, może najzwyczajniej w świecie zarysować nam karoserię.

Do tego dochodzi jeszcze stan dróg, nierówna nawierzchnia, żwir, pryskające kamyczki. Kiedy więc przyjrzymy się samochodowi po jakimś czasie od zakupu z pewnością zauważymy na nim jakieś pierwsze drobne rysy. Jeśli samochód jest wymuskany i wypieszczony trudno jest nam przełknąć nawet taką najmniejszą rysę.

polerowanie-lakieruNa szczęście w tej chwili istnieją sposoby, aby temu stanowi rzeczy zaradzić. Na rynku znajdziemy rozmaite kosmetyki, markery, pasty, które są w stanie skutecznie usunąć wszelkie takie drobne zarysowania tak, że nie zostanie po nich praktycznie ani śladu. Wystarczy tylko nabyć polerkę, wspomniane kosmetyki i do dzieła. Jeśli sprawa jest poważniejsza również nie należy załamywać rąk. Należy tylko przedsięwziąć poważniejsze środki. Trudno będzie nam takie bardziej widoczne i głębsze rysy usunąć w zaciszu naszego garażu. Czasem możemy zrobić przy tym więcej szkody niż pożytku. Z pomocą przychodzą jednak specjalne zakłady, specjalizujące się w tego typu usługach. Z pewnością w ofercie wielu nich znajdziemy taką usługę jak polerowanie lakieru. Oczywiście sporo zależy od stopnia zniszczenia karoserii. Rysa taka może być bowiem usuwana ręcznie lub maszynowo. W tym drugim przypadku używa się specjalnych padów, maszyny polerskiej oraz wysokiej jakości past i kosmetyków polerskich. W efekcie po rysie czy odprysku nie ma nawet śladu.

Ważny jest tu jedynie odpowiedni wybór zakładu. Najlepiej wybrać taki, który dysponuje nie tylko profesjonalnym sprzętem, ale też dobrze zorganizowanym zastępem fachowców.

Kiedy rysy i uszkodzenia lakieru uda się zaś posuwane, warto nieco zabezpieczyć się przed podobnymi sytuacjami na przyszłość. W tym celu najlepiej pokryć jest lakier specjalną warstwą ochronną.

Dodaj komentarz