Radary prędkości z ekranem

Według statystyk polskiej policji, jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w Polsce każdego roku jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Wbrew pozorom, większość wypadków ma miejsce na prostych drogach w warunkach pogodowych. Inne częste przyczyny wypadków, takie jak brak lub niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, są zwykle spowodowane nadmierną prędkością.

Sprawdzony prędkościomierz z wyświetlaczem

sprawdzony radar prędkości z wyświetlaczemW Polsce stosuje się wiele metod, aby uniemożliwić kierowcom przekraczanie dozwolonej prędkości. Są to  szkolenia, kampanie społeczne, zwiększona kontrola policyjna, ale także instalacja urządzeń i systemów ograniczających prędkość. W tej drugiej kategorii radarowe wskaźniki prędkości są jedną z bardziej akceptowalnych opcji ze względu na łatwość montażu, niskie koszty zakupu i utrzymania, a przede wszystkim  psychologiczny wpływ na kierowców. Widoczny radar prędkości to dobry i skuteczny sposób na walkę z przekroczeniem prędkości. Wiele instytucji i firm na całym świecie przeprowadziło badania skuteczności radarowych wskaźników prędkości, z których wnioski są jednoznaczne – radarowe wskaźniki prędkości poprawiają bezpieczeństwo ruchu poprzez ograniczenie prędkości poruszających się pojazdów. Duże liczby prędkości 3 cm, duże pole tekstowe (2×8 cm) i bardzo jasne diody LED sprawiają, że sprawdzony radar prędkości z wyświetlaczem jest jednym z najbardziej widocznych i skutecznych rozwiązań ograniczania prędkości. Zastosowany radar dopplerowski i duże doświadczenie konstrukcyjne producenta opłacają wysoką dokładność odczytu prędkości radaru. Radarowy wskaźnik prędkości spełnia w 100% polskie i europejskie normy i wymagania – można go używać bez ograniczeń na drogach każdej klasy i w dowolnym miejscu.

Wyświetlanie prędkości radaru jest wstępnie ustawione przez producenta. Urządzenie waży mniej niż 10 kg i może być montowane na słupach o dowolnej średnicy. Dzięki temu montaż jest bardzo szybki, wygodny i może być wykonany przez jedną osobę. W ramach sprzedaży i montażu radarowego monitora prędkości, firmy często oferują  pomoc i szkolenie w zakresie konfiguracji urządzenia.