Przydatne historie chorób online

Każdy z nas niejednokrotnie miał okazję zetknąć się ze służbą zdrowia. Mamy zarówno tę w sferze publicznej, jak i prywatne jednostki medyczne. Niezależnie od miejsca, w jakim się leczymy, wszędzie musimy mieć prowadzoną dokumentacje medyczną. Żaden lekarz nie pozwoli sobie na zakończenie wizyty lekarskiej bez jej dokładnego udokumentowania.

Kto może skorzystać z historii chorób online

historia choroby onlineCzęsto denerwujemy się na biurokrację, twierdząc, że lekarz poświęcił więcej czasu komputerowi niż nam. Nie jest to jednak bezzasadne. Wszystko, co zdiagnozował i przepisał nam lekarz, musi zostać dokładnie udokumentowane. I ma to także korzyści dla nas – pacjentów. W momencie, gdy choroba zaostrza się lub po latach nawraca, często bardzo przydatne są informacje, co działo się z organizmem wcześniej. Pozwala nam to sprawdzić właśnie dokumentacja lekarska. Dziś często dostępna jest dla pacjentów historia choroby online. Wystarczy zalogować się na naszym indywidualnym koncie przychodni i pobrać dokumentację ze wszystkich przebytych wizyt. Pozwala nam to na skorzystaniu z porady lekarskiej w innej jednostce medycznej czy skonsultowanie się z lekarzem innej specjalności. Historia choroby pobrana online nie zawsze ma wartość, jaką poważa się na przykład w szpitalach. W poważnych kwestiach wymaga się, aby dokumentacja byłą potwierdzona za zgodność przez jednostkę wydającą. Ma to zapobiec ewentualnemu fałszowaniu historii choroby. To także procedura, która ma działać na korzyść pacjenta. Dostęp do historii online jest jednak dużym ułatwieniem w sprawdzeniu różnych drobiazgów na bieżąco podczas leczenia czy ukazaniu jej bez podpisu lekarza prowadzącego w mniej poważnych jednostkach chorobowych.

Historia choroby dostępna online dla pacjenta znacznie może ułatwić komunikację pacjenta z lekarzem. Wszystkie szczegóły leczenia można sprawdzić na bieżąco w dokumentacji i posiłkować się nią, gdy otrzymujemy skomplikowany sposób dawkowania leków. Może tez posłużyć do przekazania jej innemu lekarzowi, który będąc dobrze poinformowany o poprzednim sposobie leczenia, może wdrożyć i bezpieczne i skuteczne innego typu zabiegi czy farmakologię.