Przepracowanie przeszłości u psychologa

Powodem dla którego dziś często nie radzimy sobie z dorosłością, jest nasze dzieciństwo, a także podejście naszych rodziców do nas i choć nasi rodzice chcieli dla nas jak najlepiej, a ich intencje były podyktowane szczerą miłością, to jednak pewne ich zachowania mogły w nas ugruntować mechanizmy, które są dziś dla nas problematyczne. 

Jak poradzić sobie z przeszłością?

znany psycholog w poznaniuNa przykład jeżeli nasi rodzice byli nadopiekuńczy i starali się wyręczać nas w każdym momencie naszego życia, który przede wszystkim wiązał się z poczuciem odpowiedzialności, bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będziemy bali się otaczającego nas świata. Będziemy czuli lęk przed wzięciem właśnie odpowiedzialności za nasze życie i będziemy czuli się bezradnie w starciu z dorosłymi problemami życia codziennego. Z kolei, gdy nasi rodzice byli bardzo wymagający i niemalże zawsze wobec nas krytyczni, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości staniemy się perfekcjonistami, którzy nigdy nie są zadowoleni z efektów swojej pracy i zawsze uważają się za gorszych. Co więcej, często takie nastawienie względem siebie jest powodem wchodzenia w toksyczne związki w których z przyzwyczajenia chcemy podporządkować się partnerowi i cały czas walczyć o jego uznanie. Z takimi sytuacjami może nam pomóc dobry, znany psycholog w Poznaniu i nawet jeżeli nie mieszkamy blisko tego miasta pamiętajmy, że obecnie możemy skorzystać z wizyt online, które dla wielu osób są znacznie wygodniejsze aniżeli spotkania w gabinecie. Podczas spotkań z psychologiem dowiemy się jakie mechanizmy w nas są zaburzone, skąd wynikają i co najważniejsze, jak im zaradzić i zmienić je na zdrowe reakcje. W ten sposób nadbudujemy to, co na przestrzeni lat utrudniało nam życie nowymi cechami, które zaczną nam to życie znacząco ułatwiać.

W Poznaniu jest bardzo wielu świetnych specjalistów cieszących się dużym uznaniem w internecie. Warto poszukać i znaleźć kogoś z kim możemy umówić się na wizytę czy to stacjonarną, czy właśnie online. Wizyta online może być bardzo pomocna zwłaszcza, że podczas niej siedzimy w bezpiecznym dla nas miejscu, jakim jest własny pokój w którym też czujemy się w pełni komfortowo.