Promiennik, czyli słońce w magazynie

Praca w magazynie lub na hali związana jest z wieloma niedogodnościami. Jednym z takich niedogonień jest niewątpliwie niska temperatura, która zimą potrafi być nawet zwielokrotniona przez wszechobecne blachy – one wszak pochłaniają temperaturę z zewnątrz i wypuszczają do środka pomieszczenia. Trzeba zatem radzić sobie z tym problemem.

Korzyści płynące z promienników gazowych

promiennik gazowyNiezwykle powszechnym i skutecznym sposobem na eliminowanie nadmiaru zimna z przestrzeni produkcyjnej jest z pewnością instalacja kilku promienników, które, podobnie jak naturalne Słońce, ogrzewają pracowników promieniami generowanymi w procesie przetwarzania gazu na energię cieplną. Niezwykle ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Warto powiedzieć już na samym wstępie, że promiennik gazowy jest niezwykle wydajny, ma też szereg zalet, z których na pewno należy wskazać na: prostą konstrukcję i niezwykłą łatwość montażu; ogromną dynamikę; możliwość wydzielania stref grzewczych; ogromne spektrum działania i wysoki komfort termiczny. Wszystko to wpływa niezwykle pozytywnie i dodatnio na samo użytkowanie tego systemu. Poza tym, promienniki nie muszą służyć wyłącznie do ogrzewania ludzi, w wielu sytuacjach można wykorzystać je w procesie np. osuszania, odgrzewania, podgrzewania, a nawet spalania. Czyli, jakby się zastanowić, do wszystkiego tego, do czego używa się również energii słonecznej. W przemyśle stosuje się od niemalże siedemdziesięciu lat, co jedynie pokazuje, jak są skuteczne.

Stosując promiennik w hali jest tak, jakby wzięło się kawałek Słońca i zamontowało u siebie. Ta metafora ma w sobie oczywiście pewne nadużycie, ale wbrew pozorom, całkiem niewielkie. Cała siła promienników leży w ich ekonomicznej naturze, przy jednoczesnym uwzględnieniu wszystkich zalet i potrzeb, które może mieć pracownik magazynu lub hali.