Profesjonalne malowanie felg

 

Felgi to jeden z bardziej charakterystycznych części samochodowych o które dba się najbardziej. To one bardzo często nadają odpowiedniego charakteru naszym samochodom przy ich wyborze zawsze spędza się najwięcej czasu. Bierze się pod uwagę ich rozmiar kolor i sam wzór takiej felgi, co jest obiektem zainteresowań szczególnie wśród mężczyzn.

Matowe felgi w aucie

matowy lakier do felgW ostatnim czasie na popularności zyskują matowe felgi, więc sporo ludzi zgłasza się do warsztatów lakierniczych, aby móc przemalować swoje felgi. Do tego potrzebny jest oczywiście specjalny matowy lakier do felg, który idealnie chroni i pokrywa całą felgę. Musi on być odporny na wszelkiego rodzaju zadrapania i zabrudzenia, bo matowy kolor jak wiadomo, żeby się wyróżniał musi być czysty. Warto dodać, że felgi pokrywa się również specjalną dodatkową warstwą lakieru, która ma chronić felgi w zimę przed sola drogową i jej szkodliwym działaniem. Lakier bardzo szybko schodzi gdy dostanie się na niego sól drogowa, która jest już rozsypywana na drogach, przed zbliżającą się zimom. Dlatego też warto kupować matowe lakiery najwyższej jakości lub po prostu poprosić o to lakiernika, który będzie się zajmował malowaniem naszych felg. Do najpopularniejszych należą w tym sezonie czarne felgi, bo maluje się wtedy całe auto na czarno, a czarne felgi tylko podkreślają najczęściej jego sportowy charakter. Trudno za takim autem się nie obejrzeć, gdy mija nas na ulicy.

Jak widać malowanie felg, to również nie tuzinkowa sprawa, bo trzeba odpowiednio nałożyć lakier, by był on trwały. Dzięki temu właściciele takich felg mogą bez obaw jeździć na nich przez cały rok i są spokojni o to że nic im się nie stanie. Coraz więcej osób decyduje się na pomalowanie swoich felg jakąś matową farbą dla lepszej prezentacji.