Profesjonalna normobaria w Polsce

Na rynku można znaleźć komory hiperbaryczne oraz komory normobaryczne, które służą do przeprowadzanie tlenoterapii jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny, któremu mogą się poddawać Nie tylko dorośli ale również dzieci.

Ile kosztuje zabieg w komorze normobarycznej?

normobaria piotrków trybunalskiTlenoterapia jest zabiegiem znanym już od wielu lat i stosowanym w różnych schorzeniach oraz dolegliwościach. Jednakże trzeba zaznaczyć, że są pewne przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu. Głównie odnosi się to do osób które posiadają zaburzenia funkcjonowania lub rozwoju różnego rodzaju chorób układu oddechowego. Mowa tu jest, przede wszystkim, o prostych infekcjach, ale również o zapaleniu zatok czy też ucha. Warto rozróżnić, że przebieg tlenoterapii w komorze hiperbarycznej wygląda nieco inaczej niż w komorze normobarycznej. Przede wszystkim, Różnica polega na mieszance gazów, podawanej pacjentom w trakcie pobytu w komorze. W komorze barycznej podawany jest tylko czysty tlen po trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferycznym, Natomiast w komorze normobarycznej jest to mieszanka takich gazów jak tlen, dwutlenek węgla oraz wodór. Jeżeli jest nam potrzebna normobaria Piotrków Trybunalski jest miastem, w którym znajdziemy niejedną komorę, w której przeprowadzona jest taka terapia. Jej zaletą jest to iż nie ma limitu czasu spędzonego w komorze, ponieważ podawana mieszanka gazów nie powoduje skutków ubocznych. Cena jednorazowego zabiegu w komorze normobarycznej, to koszt od stu czterdziestu do dwustu pięćdziesięciu zł.

W komorze normobarycznej podawana jest mieszanka gazów również pod wyższym ciśnieniem atmosferycznym, których celem jest przywrócenie jak najlepszych warunków do życia organizmowi. Pobyt w niej jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji fizycznej, polepszenie zdrowia a także ogólnego samopoczucia.