Producent eko szamba plastikowego

szambo plastikowe

Mirek od dawna wiedział, że ekologia to przyszłość. Jeszcze kiedy w Polsce w ogóle się o tych rzeczach nie mówiło on już chętnie śledził wszystkie ciekawostki z zagranicznych czasopism.

Produkuję ekologiczne szamba plastikowe

szambo plastikoweKiedy czasy zaczęły temu sprzyjać założył pierwszą w Polsce firmę produkującą wiatraki ekologiczne. Po niedługim czasie firma prosperowała już na tyle dobrze, że Mirek zaczął się zastanawiać nad kolejnymi projektami. Najpierw były panele fotowoltaiczne, później ekologiczne sposoby ogrzewania domu. Ostatnia była przydomowa oczyszczalnia ścieków. Ona sprawiła mu najwięcej kłopotu. Jej projektowanie i produkcja były zdecydowanie trudniejsze niż wszystkie jego dotychczasowe przedsięwzięcia. Początkowo sprzedaż również nie była łatwa. W Polsce nadal króluje Eko szambo plastikowe. Mirek musiał przekonać polską wieś do tego, że przydomowa oczyszczalnia ścieków jest korzystniejsza niż klasyczny zbiornik szczelny. Początkowo większość potencjalnych klientów zrażała się ceną, z czasem udało mu się jednak udowodnić, że w perspektywie wielu lat użytkowania oczyszczalnia jest dużo tańsza niż szambo. Z czasem coraz więcej gospodarstw przekonywało się do tego rozwiązania. Teraz wszystkie jego firmy radzą sobie na rynku polskim na tyle dobrze, że zaczyna planować poszerzenie swojej działalności o kraje Europy Zachodniej.

W jakim by jednak kierunku nie poszedł już teraz jest bardzo dumny ze swoich osiągnięć. Cieszy się przede wszystkim z tego, że udało mu się przekonać Polskę do ekologicznych rozwiązań.