Prawdziwy obraz na podarunek

Ze względu na popularność fotografii cyfrowej i możliwość drukowania różnego typu obrazów, coraz częściej otaczają nas grafiki i obrazy, które zostały wydrukowane. Coraz rzadziej w naszej przestrzeni znajdują się prawdziwe obrazy, które zostały wykonane przy pomocy farby i pędzla na prawdziwym płótnie malarskim, na którym widać wszystkie kierunki pociągnięcia pędzlem.

Charakterystyka obrazu malowanego na płótnie

oprawiony obraz malowany na płótnieObraz malowany na płótnie różni się od obrazu namalowanego (czy też wydrukowanego) na papierze przede wszystkim teksturą. Płótno nadaje obrazowi, wykorzystanym do jego stworzenia kolorom, głębi, ponieważ uwidacznia ekspresję, z jaką artysta malował każdy – nawet najmniejszy – element danego obrazu. Z tego też względu obraz namalowany na płótnie będzie cechował się zdecydowanie większą wartością niż ten, który został wykonany na zwykłym papierze. Jednocześnie oprawiony obraz malowany na płótnie – bez względu na to, jaką techniką został wykonany – może stać się świetnym pomysłem na prezent. Powinniśmy jednak uwzględnić kilka kryteriów, przy wyborze samego obrazu, a także przy wyborze ramy, w którą dany obraz będzie oprawiony. Obraz kolorystycznie powinien w jakiś sposób nawiązywać do pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić, ponieważ będzie on elementem wystroju wnętrza. Po drugie, z tego samego względu rama, w którą oprawimy obraz, również powinna zostać dobrana do stylistyki pomieszczenia.

Ramy, w które oprawiane są obrazy malowane na płótnie, mogą być wykonane z jasnego lub ciemnego drewna. Mogą charakteryzować się prostą stylistyką, ale mogą również być bogato zdobione. Zdobione ramy to najczęściej ramy, w których drewnie wykonane zostały rzeźbienia, ale również ramy w odpowiedni sposób lakierowane i postarzane.