Praktyczny wózek spacerowy

Każdy rodzic przed narodzinami dziecka kompletuje niezbędną wyprawkę, która posłuży nowemu członkowi rodziny przez pierwsze lata życia. Nie może w niej zabraknąć łóżeczka, rożka, kocyka, wózka, ubranek, fotelika i butelek ze smoczkami. Wózek to podstawowy środek transportu dla dziecka.

Jaki wybrać wózek spacerowy?

wózki spaceroweNowo narodzone dziecko należy przewozić w pozycji leżącej, bo jego kręgosłup nie jest jeszcze ukształtowany i potrzebuje płaskiego wsparcia. Idealnym wózkiem dla takiego malucha będzie gondola z dużą budką. To pierwszy model jaki potrzebuje nasze dziecko. Kiedy potrafi już samodzielnie wstawać i siedzieć, to przewożenie w gondoli może być niebezpieczne, dlatego należy ja zamienić na praktyczne wózki spacerowe, w którym dziecko siedzi. Aby nie wypadło podczas jazdy, malucha należy przypiąć specjalnymi pasami krzyżującymi się na piersi. Najczęściej od około drugiego roku życia możemy bezpiecznie przewozić dziecko w spacerówce. Dostępne na rynku modele są sprzedawane w komplecie z gondolą i fotelikiem samochodowym, albo można je oddzielnie kupić. Droższe wózki są wyposażone w duże budki osłaniające przed deszczem i słońcem, pojemniki pod wózkiem na zakupy, oraz podręczne torby zawieszone na poręczy do prowadzenia wózka. Niektóre w zestawie mają parasolki, uchwyty na kubek z napojem, lub pokrowce nakładane na wózek w razie deszczu. Oczywiście za każde dodatkowe wyposażenie trzeba dopłacić odpowiednią kwotę, która bez wątpienia znacząco wpływa na końcową wartość wózka.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić  na zakupie wózków, to najlepiej kupić je od razu na samym początku w komplecie z gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i materiał z jakiego jest uszyte pokrycie wózka.