Praktyczne, drewniane altany

 

Im jesteśmy starsi, tym bardziej doceniamy ciszę, spokój i bliskość z naturą. Młodzi ludzie są zabiegani i nie mają czasu, aby spędzić całe popołudnie w ogrodzie na słodkim lenistwie. Aby mieć ogród, trzeba mieć czas, aby o niego dbać, bo tylko wtedy odpłaci nam swoim pięknem.  

Gdzie postawić altankę drewnianą?

altanki drewnianePosiadając parę arów wolnej przestrzeni przed domem, możemy ją zagospodarować na przytulny ogród, w którym będą mogły się bawić dzieci, a goście odpoczną przy suto zastawionym stole pod altanką albo wiatą. Przy ogrodzeniu najlepiej posadzić średniej wysokości krzewy iglaste, które odseparują nas od drewnianego ogrodzenia, a metr od nich można zasiać małe, skalne rośliny. Warto się zaopatrzyć w jakieś małe zadaszenie, które osłoni nas przed słońcem, a w czasie deszczu ochroni przed wodą. Altanki drewniane, mają to do siebie, że są mobilne. Wykonane są z wysokiej klasy drewna klonowego, lub bukowego, które pomalowane impregnatem, stanowi doskonałą barierę ochronną przed szkodnikami i negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Tak zabezpieczona altana będzie nam służyć przez wiele lat. Prostopadłe belki podtrzymujące konstrukcje, wbija się do ziemi na głębokość minimum dwudziestu centymetrów i można dodatkowo obłożyć małymi kamyczkami, które estetycznie zasłonią miejsce wbicia do ziemi. Należy zwrócić uwagę, czy altankę ustawiamy na równym podłożu, bo inaczej konstrukcja może uleć uszkodzeniu podczas wiatru. Drewniane altany nie należą do najtańszych, ale są najczęściej wybierane.

Altanki idealnie pasują do małych i dużych ogrodów. Otoczone bujną roślinnością, tworzą prawdziwy raj na ziemi dla domowników i gości. Ceny altan wahają się od pięciuset do nawet dwóch tysięcy złotych, a na ich wartość głównie wpływa surowiec z jakiego są wykonane i rozmiar drewnianej konstrukcji.