Potrzebowałam rzetelnego szkolenia dla szczeniaka

Kiedy tylko mój mąż przygarnął pod nasz dach psa, wiedziałam że będą kłopoty. Ani ja, ani on nie mieliśmy doświadczenia w opiece nad zwierzętami. Dlatego od samego początku mieliśmy kłopoty z naszym szczeniakiem. Był bardzo niegrzeczny, chciał nas gryźć i demolował nasze mieszkanie. Nie mogłam pozwolić na to, aby pies nas sterroryzował.

Udało mi się wyszkolić szczeniaka

szkolenie szczeniaków w warszawieUznałam, że nie ma innej opcji, jak pójść z nim na profesjonalne szkolenie. Dowiedziałam się skądinąd, że psy w wieku w jakim był nasz szczeniaczek bardzo szybko się uczą. Bardzo szybko znalazłam profesjonalne szkolenie szczeniaków w Warszawie. W tej szkole dla psów zajęcia odbywały się zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Zajęcia indywidualne były polecane szczególnie właścicielom psów o trudnych charakterach oraz starszych, które trudniej oduczyć niektórych zachować. Dla szczeniaków z kolei przeznaczone były zajęcia grupowe, które polegały na zbudowaniu dialogu pomiędzy psem, a jego właścicielem. Pies miał się na nich przede wszystkim nauczyć zwracania uwagi na właściciela, nawet jeśli obok znajdowało się wiele innych psów. Takie zajęcia były polecane wszystkim miejskim psom, na których podczas spaceru czyha wiele niebezpieczeństw i rozpraszających bodźców. Takie szkolenie trwało kilka tygodni, a zajęcia odbywały się pięć razy w tygodniu.

Taki okres czasu gwarantował, że pies przyswoi zasady oraz normy panujące pomiędzy nim a właścicielem. Była możliwość wzięcia udziału także w szkoleniach rodzinnych. To ważne dla osób, które zamierzają na zmianę zajmować się zwierzakiem. Dzięki temu każdy z członków rodziny był przez psa uznawany za tak samo ważnego i każdego się on słuchał. Zdecydowałam się zapisać mojego czworonoga do takiego psiego przedszkola. To był się świetny wybór.