Potrzebowałam płaszcza z alpaki

 

Zbliżała się jesień. Ostatnio bardzo często wychodziliśmy z mężem do teatru, opery czy na koncerty muzyki klasycznej. Wieczorami bywało już zimno i parę razy zmarzłam już w samej sukience. Doszłam do wniosku, że bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kupienie sobie płaszcza. Wybrałam się do sklepu, w którym mogłam kupić eleganckie płaszcze na jesień i zimę.

Zalety wysokojakościowych płaszczy z alpaki

płaszcz z alpakiPo przyjściu do sklepu od razu poprosiłam sprzedawczynię o polecenie mi solidnych płaszczy, które będą ciepłe, a zarazem świetnie będą pasowały do eleganckich strojów wieczorowych. Zabrała mnie ona na odpowiedni dział i pokazała modny płaszcz z alpaki, który powinien mi się spodobać. Był on niezwykle elegancki i estetycznie wykonany. Zwróciłam uwagę na ciepły materiał, z którego był wykonany. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że wełna z alpaki jest niezwykle wytrzymała i trwała. Takie płaszcze można prać chemicznie, a co za tym idzie z łatwością można utrzymać je w czystości. Świetnie sprawdzają się od jesieni do późnej wiosny. Płaszcze, które mi poleciła sprzedawczyni były dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Najbardziej spodobały mi się jasno szare płaszcze. Wybrałam odpowiedni rozmiar i udałam się do przymierzalni, aby go przymierzyć. Muszę przyznać, że leżał na mnie naprawdę bardzo ładnie. Od razu zdecydowałam się na jego kupno.

Bardzo szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Płaszcz był bardzo wygodny i świetnie sprawdzał się na wieczorne wyjścia. Miał długie, szerokie rękawy oraz długość do połowy łydki. Był zapinany na dwa rzędy guzików i posiadał głębokie kieszenie. Bez problemu mieściłam tam portfel, klucze czy telefon komórkowy, dzięki czemu nie musiałam brać torebki. To było bardzo wygodne i praktyczne.