Porządne lakierowane listwy

W zeszłym miesiącu w końcu doczekałam się remontu. Mąż obiecywał mi go od roku, jednak jakoś zawsze nie miał czasu ani chęci. W końcu postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zamówić wszystkie niezbędne materiały. Sugerowałam się tym, co powiedział mi pan w sklepie budowlanym. Wtedy mąż nie miał już wyboru.

Wybór lakierowanych listew

lakierowane listwy mdfKiedy wszystko poszło po mojej myśli i mogłam cieszyć się już nową podłogą, przyszedł czas na jej wykończenie. Zapomniałam bowiem o zakupie listew. Pojechaliśmy więc z mężem do sklepu i oglądaliśmy ich różne rodzaje. W pewnym momencie zwróciłam uwagę na lakierowane listwy mdf które wyglądały niezwykle stylowo. Podobał mi się ich kolor, były akurat w kolorze białym. Lakier pięknie błyszczał i z daleka, jak i z bliska, prezentowały się perfekcyjnie. Jednak nie o sam wygląd chodziło. Trzeba było zakończyć podłogę i sprawić, żeby nie dostawała się wilgoć. Listwy te miały wysoką odporność na wilgoć, zarówno taką z podłogi jak i wilgoć budowlaną. Można było jeszcze położyć pod nie uszczelkę, która nie była widoczna, bo zakładało się ją od spodu. Pomyśleliśmy, że jak już robić, to porządnie i zrobiliśmy listwy z dodatkowymi uszczelkami dla podwójnego bezpieczeństwa. Mieszkaliśmy z dala od innych zabudowań, na trochę podmokłym terenie w okolicy stawów i innych zbiorników wodnych, więc ostrożności nigdy dość i trzeba było o to zadbać. 

Nasze listwy oprócz niecodziennego wyglądu, posiadały też specjalne właściwości. Lubię, gdy produkt który wybieram, nie tylko dobrze wygląda, ale ma jakieś dodatkowe zastosowania. Po zamontowaniu listwy wyglądały bardzo ładnie. Pięknie wykończyły podłogę i nadały jej dodatkowej elegancji. Cieszyłam się, że trafiłam akurat na takie, bo inaczej pewnie nie znalazłabym niczego lepszego.