Polecany rodzaj karmy dla psów alergicznych

Nierzadko w przypadku psów rasowych mamy do czynienia z różnorakimi ich genetycznymi chorobami. Psiaki mogą, ale oczywiście nie muszą, mieć problemy ze stawami, spojówkami, czy z żołądkiem. Na szczęście dobrej jakości karma, może zaradzić niektórym problemom.

Najlepsza karma hipoalergiczna

bezpieczna karma hipoalergiczna dla psaKiedy decydowaliśmy się na zakup białego amstaffa mieliśmy świadomość tego, że pies może mieć skłonności do nadwrażliwego żołądka. Początkowo suczka nie miała problemów żołądkowych, lecz z biegiem czasu niestety problemy te się uaktywniły. Wówczas przeprowadzaliśmy się z powrotem do Polski i jak się okazało białe amstaffy nie są w naszym kraju klasyfikowane jako rasowe, między innymi właśnie ze względu na problemy zdrowotne. Początkowo nie wiedzieliśmy co możemy zrobić, ponieważ pies wymiotował niemalże wszystkim, co zjadł. Czasami nawet negatywnie reagował na gotowane mięso. Na szczęście po konsultacji z weterynarzami okazało się, że bezpieczna karma hipoalergiczna dla psa może załatwić nasz problem. Rzeczywiście, zakup mięsnej, a jednocześnie hipoalergicznej karmy sprawił, że stan psiaka znacznie się poprawił. Przestała wymiotować i ustały także biegunki. Pies przybrał na wadze i zwiększyła się jego masa mięśniowa. Co więcej, ze względu na swój kolor sierści, pies może także być bardziej wrażliwy na słońce, a odkąd stosujemy karmę hipoalergiczną jej kondycja zdrowotna i pod tym względem uległa znacznej poprawie. Oczywiście wciąż musimy być czujni, jednak dobrej jakości żywienie sprawiło, że nasz pies jest po prostu zdrowy.

Psiak stał się także znacznie radośniejszy i żywiołowy na dworze. Dzięki temu, że problemy ze zdrowiem psa ustały, poprawiła się także jej psychika. Teraz chętnie się z nami bawi i trenuje. Mogę przyznać, że suczka stała się zupełnie innym psem. Jestem niesłychanie zadowolona z jakości karmy tym bardziej, że jej cena wcale nie jest wygórowana, a karma dodatkowo jest bardzo wydajna.