Polecany pensjonat w Szczawnicy

Większość osób, które myślą o urlopie w górach, ma na myśli Zakopane, do którego co roku przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Jednak jest też wiele innych miejscowości, które są równie atrakcyjne pod wieloma względami dla odwiedzających gości.

Jakie są warunki noclegowe w pensjonacie?

pensjonat szczawnicaBaza noclegowa w miejscowościach górskich jest mniej więcej tak samo rozbudowana i oferuje przynajmniej kilkanascue różnych rodzajów noclegów. Najtańsze są pokoje gościnne, które udostępnia bardzo dużo mieszkańców. Ich ceny zaczynaj się już od około pięćdziesięciu złotych za osobę. Droższe są apartamenty i samodzielne mieszkania do wynajęcia, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Dla osób, które cenią wygodę i chcą mieć zagwarantowane wyżywienie w noclegu najlepszy będzie pensjonat Szczawnica jest miastem, w którym działa ich przynajmniej kilka. W takim ośrodku może być zakwaterowanych nawet kilkudziesięciu turystów jednocześnie. Przeważnie pokoje w pensjonatach są dwu, cztero i sześcioosobowe i mają własne łazienki lub jedną na dwa pokoje. Każdy gość ma zapewnione wyżywienie częściowe lub całodzienne, ponieważ dysponują one swoimi kuchniami i stołówkami. Na terenie pensjonatu znajdują się place zabaw dla najmłodszych, a także wydzielone miejsca na grilla dla gości. Zaletą pensjonatów jest dość duża przestrzeń do dyspozycji gości, wyżywienie na miejscu i często dodatkowe atrakcje takie jak wypożyczalnia rowerów czy nawet basen na terenie ośrodka. Jeżeli chodzi o cenę noclegu, to przeważnie kształtuje się na poziomie od 150 do 200 za dobę.

W Szczawnicy zarejestrowanych jest przynajmniej kilka dużych pensjonatów, a poza nimi znajdziemy jeszcze sporo hoteli, prywatnych kwater czy apartamentów. Z pewnością klienci mają tu w czym wybierać i będą zadowoleni z jakości dostępnej bazy noclegowej.