Polecany olej kokosowy

 

Faktem jest to, że coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co jedzą. Z pewnością nie każdy jednak wie o tym, że olej można pozyskiwać nie tylko z rzepaku czy słoneczniku. Najczęściej osoby, które pasjonowały się kuchnią azjatycką miały wiedzę o tym, że olej pozyskiwany jest również z kokosa. W krajach azjatyckich jest stosowany już od bardzo dawna. My nie wiemy na jego temat zbyt wiele i może się wydawać, że różni się od innych olejów jedynie smakiem.

Co warto wiedzieć o oleju kokosowym?

olej kokosowyNie ma chyba takiej osoby, która nie znałaby smaku kokosowego. Jest on bardzo aromatyczny i charakterystyczny. Wiórki kokosowe znajdziemy najczęściej w ciastach i słodyczach. Mało wiemy w dalszym ciągu na temat oleju, który pozyskiwany jest z miąższu orzecha kokosowego. W temperaturze pokojowej olej kokosowy ma postać białej, twardej masy. Dopiero po podgrzaniu zmienia barwę na jasnożółtą. Olej kokosowy uznawany jest za jeden ze zdrowszych. W jego skład wchodzą nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe. Należy do grupy produktów zaliczanych do superżywności. Zaletą tego oleju z pewnością jest to, że nie powoduje otyłości, a wręcz przeciwnie. Jest w stanie wspomóc walkę z nadwagą, jednak nie można go nadużywać. Sprawia także, że nie jesteśmy ospali i mamy dużo więcej energii. Olej ten ma również działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Bardzo korzystnie wpływa również na naszą skórę. Zapobiega jej wysuszaniu i zwiększa elastyczność. Badania wykazały, że ten olej jest również w stanie wspomagać naszą pamięć i zapobiega demencji.

Z pewnością wiele osób widziało w sklepie olej z kokosa, ale nie każdy zdecydował się na jego zakup. Często nie wiemy, jakie właściwości mają produkty, które kiedyś nie były w naszym kraju popularne. Na pewno warto sięgnąć po olej kokosowy, ponieważ ma on wiele cennych dla naszego zdrowia właściwości. Nie tylko świetnie sprawdzi się w kuchni, ale także może być stosowany jako środek zapobiegający niektórym schorzeniom.