Polecane przedszkole dla maluchów

Opieka nad dzieckiem wymaga nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Matki, które mają stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, biorą urlop macierzyński, a potem nierzadko także urlop wychowawczy. Po ich skończeniu, posyłają malucha do przedszkola.

Jak wygląda opieka w przedszkolu?

popularne przedszkole niepubliczne w bydgoszczyUrlop macierzyński się kończy w momencie, kiedy maluch kończy dwanaście miesięcy. Jeżeli mama jest w stanie, to nadal się opiekuje dzieckiem lub posyła je do żłobka. W tej placówce może on przebywać aż do ukończenia trzeciego roku życia, gdyż później może już chodzić do przedszkola. Statystyki pokazują, że do przeszkoli jest zapisywanych nawet osiemdziesiąt pięć procent wszystkich dzieci, gdyż w tym okresie mamy wracają do pracy. Na rynku działa nawet kilkaset przedszkoli prywatnych i państwowych, które mają zbliżoną ofertę edukacyjno – wychowawczą. Popularne przedszkole niepubliczne w Bydgoszczy oferuje swoim podopiecznym lekcje tańca, muzyki, gimnastyki, nauki języka angielskiego czy nawet nauki pływania. Przeważnie prywatne placówki przedszkolne mają nieco więcej możliwości niż państwowe, dlatego też zajęcia dodatkowe są bardziej atrakcyjne dla dzieci. Główną różnicą pomiędzy publicznymi i niepublicznymi przedszkolami jest wysokość opłat, ponieważ te pierwsze są dofinansowane ze środków budżetowych miasta, a za prywatne przedszkole rodzice muszą w całości zapłacić. Średnie miesięczne opłaty za niepubliczne przedszkole, to około tysiąc złotych. W ramach tej kwoty, maluchy mają zapewnioną opiekę, wyżywienie i zajęcia dodatkowe.

Nie jest łatwo wybrać idealne przedszkola dla trzylatka

, ponieważ mają przeróżne opinie, które często są subiektywną oceną rodziców. Na pewno warto sprawdzić placówkę przedszkolną przed zapisaniem do niej dziecka, aby mieć pewność co do jakości świadczonych przez nią usług.