Połączenie profili ledowych z powierzchniami szklanymi i innymi

Profile dla taśm ledowych to specjalne elementy, w które można włożyć świecące taśmy. Dzięki temu są one lepiej chronione, więc też odporne na różne uszkodzenia mechaniczne. Poza tym taśma w profilu jest cały czas prosta i można zamontować cały profil w różnych miejscach.

Profile ledowe, czyli nowoczesne aluminiowe osłonki na taśmy LED

lekki profil ledTaki rodzaj oświetlenia wybierany jest coraz częściej – zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Jedną z wielu zalet taśm ledowych jest bardzo prosty montaż. W taśmach ledowych znajdują się podkłady PCB. Są to podkłady, które umożliwiają podklejenie taśmą klejącą. Dzięki temu można zamontować taśmę LED praktycznie wszędzie. Nie ma tu więc żadnej ingerencji w powierzchnię montażową. Nie trzeba niczego przybijać, przycinać – po prostu nie trzeba niszczyć mebli, by zamontować dobre oświetlenie. Dużą popularnością cieszy się lekki profil led – najlepiej jeśli będzie to profil cienki, który można umieścić w wielu przestrzeniach. Najpierw należy usunąć brud i tłuszcz z powierzchni, do której zamierzamy zamontować taśmę ledową. Jest to bardzo ważne, bo w przeciwnym razie chwyt nie będzie solidny. Najlepiej zrobić to przy pomocy zwykłego detergentu. Każda taśma może zostać umieszczona w eleganckim i nowoczesnym profilu LED. Najczęściej takie profile są wykonane z aluminium, a więc są solidne i nie ma tutaj mowy o jakimś uszkodzeniu taśmy. Profil LED zostaje przykręcony np. do mebli.

Po co stosuje się profile ledowe? W ten sposób zyskuje się pewność, że taśma LED nie ulegnie odklejeniu po pewnym czasie. Profil ledowy nadaje danemu pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiej możliwości, by zmienić klimat w różnych pomieszczeniach w domu czy w mieszkaniu. Profile ledowe dobrze komponują się z powierzchniami szklanymi, drewnianymi i nie tylko.