Polacy kochają życie na kredyt

Statystycznie, co drugi Polak posiada zobowiązanie kredytowe w swoim banku. Dlaczego tak chętnie się zadłużamy? Odpowiedź jest prosta, bardzo łatwy dostęp do udzielanych pożyczek, wiele możliwości, i zmieniające się życie stawiające na konsumpcje. Kredyt na oświadczenie, gotówkowy, z przeznaczeniem na remont, czy zakup samochodu.

Nowoczesność, wskazuje nam jak bardzo zmienia się nasze życie, jak wielu z nas nie analizuje własnych zarobków. Kredyt na wakacje, nie ma problemu, hipoteczne zobowiązanie na nowy dom, czy zakup mieszkania, także formalności ograniczone są do minimum. Jednak nasze zarobki nie zmieniają się , a życie także kosztuje. Dlatego też analiza naszego budżetu, a także dokładne zapoznanie się z kosztami kredytu to podstawa unikania kłopotów finansowych.
Każda pożyczka posiada swoje koszta, jak choćby procent doliczany do miesięcznej raty, ubezpieczenie dzięki któremu bank w razie braku spłaty czy śmierci kredytobiorcy odzyskuje swoje pieniądze.
Często kupujemy meble, samochody czy wyposażenie domu w sposób ratalny, dzięki czemu unowocześniamy nasz świat, w sposób znacznie bardziej efektywny.
Niestety kilka ostatnich lat pokazało nam że zawirowania rynkowe, i problemy na skali światowej odbijają się na naszych portfelach w sposób bardzo pokaźny, brak spłat kredytów, utrata pracy wszystko to wpływa na nasz statut życia.
Banki wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku zdecydowały się na kredyt konsolidacyjny, dzięki czemu wszystkie zobowiązania zostają zsumowane, a zamiast płacić kilku rat miesięcznie zobowiązujemy się do spłaty tyko jednej.

Rozwaga i umiejętność analizy, zarówno naszej zdolności kredytowej, jak i możliwości to konieczność. Konsumpcja w wielu wypadkach przysłania te dwa ważne elementy których brak przynosi wielkie problemy. Reklama jest podstawą nowoczesnego rynku, jednak to my podejmujemy decyzję.<

Dodaj komentarz