Pierwszy rok życia psa

Pierwszy rok życia psa jest niezwykle ważny dla jego rozwoju. Nawyki nabyte w tym okresie stają się jego charakterem i bardzo ciężko jest je zmienić.

Przyzwyczajanie pieska od małego do fryzjera to dobry pomysł

piesPamiętajmy, że ze słodkiego szczeniaczka wyrośnie kiedyś duży pies i to co nam w początkowym okresie nie przeszkadzało może nas denerwować w przyszłości. Pies żyje wiele lat i aby był kompatybilny z naszym życiem należy go najpierw odpowiednio wychować. Szkolenie psów można zacząć już w najmłodszym wieku. W pierwszym roku życia możliwe jest skorzystanie z usługi jakim jest psie przedszkole. Szkolenie szczeniąt w nim odbywa się grupach i uczy zwierzaka podstawowych zachowań. Posiadanie psa to duże wyzywanie trzeba go przyzwyczaić do wielu nowych rzeczy. Strachem może go napawać odgłos pralki czy odkurzacza. W chwilach gdy nasz pies zaczyna się bać musimy pamiętać, że jest to dla niego bardzo traumatyczne przeżycie. Postarajmy się zmienić jego negatywne wyobrażenie w neutralne. Dla przykładu gdy pies boi się odkurzacza dajmy psu miskę karmy podczas gdy gdzieś w tle będzie dostrzegalny odgłos odkurzacza. Jest duża szansa, że pies skupiony na jedzeniu zapomni o strachu. Powtarzanie tej czynności może wyzbyć w psie negatywne uczucie. Nie lada wyzywaniem często okazuje się kąpiel psa. Ważne jest od małego przyzwyczajać psa do zabiegów.
W oswojeniu tej umiejętności pomoże nam Psi fryzjer Warszawa to przykład miasta w którym pies ma się czego bać. Na ulicach jeździ dużo aut, często wybuchają fajerwerki. Tak jak w pozostałych sytuacjach także w tej jest potrzebne oswajanie z nowymi bodźcami. Wszystko jednak trzeba robić ostrożnie i powoli. Tak aby nie wywołać stałej traumy u psa. Pierwszy rok życia psa jest bardzo ważny. W tym okresie pies rzadko się boi dlatego łatwiejsze może być jego szkolenie.

Wszystko z czym zapoznamy psa w tym okresie będzie dla niego nieszkodliwe w późniejszych latach życia. Pies to członek rodziny, którego trzeba wychować. Wychowanie psa może nam oszczędzić problemów w przyszłości.