Piękne sny dzięki ich łapaczom

 

Łapacz snów to coraz popularniejszy wzór, spotykany na ubraniach, biżuterii i dodatkach. Jest elegancki, piękny, a zarazem delikatny. Częstym prezentem stał się również łapacz snów do pokoju dziecka, który ma zawisnąć w oknie, aby strzec spokojnego snu maluszka.

Symbolika łapacza snów

łapacz snów do pokoju dzieckaNiegdyś był on amuletem Indian z Ameryki Północnej. Łapacz snów wisiał nad posłaniem lub przy wejściu do tipi, aby wchodzące sny przechodziły przez jego gęstą sieć. Dzięki temu koszmary w żaden sposób nie mogły przedostać się do umysłu śniącego. Dziś łapacz snów do pokoju dziecka znów zawisa nad łóżeczkiem, aby stać na straży pięknych snów. Zastanawiające, czy to na zasadzie samospełniającego się proroctwa, czy rzeczywiście pod wpływem jego działania, dzieciakom śnią się piękne rzeczy. Skoro to działa, to czemu nie spróbować? Dzisiejsze łapacze snów są pięknie wykonane, kolorowe i stanowią niezwykłą ozdobę do dziecięcego pokoju nawet u osób, które nie do końca zdają sobie sprawę ze znaczenia i symboliki tego amuletu. Warto zaopatrzyć maleństwo w łapacz snów- na pewno w żaden sposób nie zaszkodzi, a może pomóc. Poza tym jest piękny elegancki i ponadczasowy. I co równie ważne- pasuje do większości wystrojów pomieszczeń. Mając na względzie jego  cenę, tym bardziej warto zdecydować się na jego zakup.

Stanowiący piękny detal łapacz snów do pokoju dziecka, powinien być wykonany z materiałów, które nie uczulą  maluszka. Ponad to warto zdecydować się na taki w jaśniejszych kolorach, aby nie zasłaniał naturalnego światła. Tego rodzaju prezent zawsze będzie trafiony. Ozdoba ta z pewnością przypadnie do gustu i malcowi i jego opiekunom. Warto zainwestować w piękniejsze i spokojne sny dziecka. Nawet gdyby łapacz spełniał rolę jedynie karuzelki nad łóżeczkiem.