Pasty do lakieru

 

Lakier samochodowy to powierzchnia, która ulega bardzo szybkiemu uszkodzeniu. Codzienne użytkowanie samochodu może powodować zarysowania, odpryski i inne mankamenty na lakierze. Istnieje wiele sposobów, aby temu zapobiec lub naprawić szkody. Który z nich jest najlepszy?

Zalety używania pasty polerskiej do lakieru

past do samochodowego lakieruJednym ze sposobów na zabezpieczenie lakieru przed czynnikami zewnętrznymi, jest pokrycie go powłoką ceramiczną. Co jednak zrobić, kiedy nasz lakier został już mocno uszkodzony lub zabrudzony? Najprostszym środkiem poprawiającym wygląd lakieru jest pasta polerska. Zabieg polerowania możemy wykonać samodzielnie, nie musimy udawać się do profesjonalnego lakiernika. Wykonanie polerowania samemu pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, które musielibyśmy zapłacić specjaliście za wykonaną  pracę. Zastosowanie past do samochodowego lakieru przywróci mu niepowtarzalny blask. Taką pastę należy dobrać do własnych potrzeb, umiejętności oraz rodzaju lakieru, jaki posiada nasz samochód. Powierzchnię lakieru można ścierać ręcznie bądź z użyciem elektrycznej polerki. Oczywiście, potrzebna do tego jest także pasta polerka, która zapobiegnie uszkodzeniom głębszych warstw lakieru. Dodatkowo, oprócz wysokiego połysku lakieru, dzięki niej pozbędziemy się zarysowań, nawet tych głębokich, i odprysków lakieru. Efekt zależy od rodzaju pasty polerskiej, której użyjemy. Im większe ziarna w niej zawarte, tym głębsze rysy możemy usunąć. Poza tym, pasta polerska zabezpiecza lakier przed dalszym zarysowaniem.

W celu utrzymania swojego samochodu w bardzo dobrym stanie wizualnym, co jakiś czas powinno się stosować odpowiednie pasty polerskie. Do usunięcia głębokich rys odpowiednie będą pasy tak zwane agresywne. Do zabiegów profilaktycznych idealne będą pasty trzy w jednym, które znacznie skrócą czas pracy.