Ogrzewanie na ścianie

Jest przynajmniej kilkanaście sposobów na ogrzewanie budynku. Są one zależne od rodzaju obiektu, dostępności mediów i także oczekiwań osób, które będą z nich korzystały. Również znacząco różnią się kosztami, dlatego warto je dobrze przeanalizować.
Jak się układa folie grzewcze?
Nie da się całego domu lub mieszkania ogrzać za pomocą jednego kaloryfera czy nawet kominka bez odpowiedniej instalacji. Nie bez powodu już na etapie projektowania domu, uwzględnia się instalacje grzewczą, ponieważ często wymaga ona kłucia i montowania przewodów oraz rur w ścianach. Jednak nowoczesne metody całkowicie wykluczają takie działania, ponieważ nie wykorzystują standardowych grzejników. Przede wszystkim jest to folia grzewcza na ścianę, podłogę lub sufit, którą można przywiercić, przykleić lub przynitować do podłoża. Sama folia składa się materiału PET, który stanowi bazę oraz pasków z mieszanką grafitu, który jest nośnikiem ciepła i promieniowania podczerwonego. To innowacyjne ogrzewanie, nie wpływa na zmianę temperatury otoczenia, a jedynie na meble, przedmioty, ściany, sufit, podłogę i ludzi, którzy się znajdują w pomieszczeniu. Ponadto promieniowanie podczerwone jest całkowici bezpieczne, a nawet zalecane dla alergików, ponieważ nie powoduje ruchów powietrza. Standardowy grzejnik podgrzewa powietrze, a nawet je wydmuchuje, przez co alergeny i roztocza są unoszone w powietrzu. Żeby wykonać ogrzewanie na ścianie pomieszczenia, wystarczy przykleić pod tapetą folię o odpowiednim rozmiarze.
Posiadając ogrzewanie w formie maty grzewczej na ścianie, nie musimy się już martwić dodatkowym źródłem ciepła, gdyż taki model jest wyjątkowo wydajny. Wystarczy dobrać odpowiednią moc, szerokość i grubość folii, aby była w stanie wytworzyć odpowiednią ilość promieniowania.