Ogrzejmy nasze mieszkanie

Kiedy na zewnątrz temperatura coraz częściej zaczyna oscylować w pobliżu zera, spadając poniżej jego poziomu w godzinach nocnych, zaczynamy z zainteresowaniem zerkać w kierunku naszego grzejnika. Czy wiecie, jakie grzejniki możemy wybrać?

Ciepło z aluminiowego grzejnika

aluminiowe grzejniki pokojoweNa rynku główny wybór grzejnika odbywa się pomiędzy jego typem stalowym a aluminiowym. Aluminiowe grzejniki pokojowe to urządzenia, przy których zastosowaniu zasadniczo nie mamy wpływu na ich wysokość i grubość. Jedynym parametrem, który możemy modyfikować jest długość grzejnika, którą regulujemy przez zwiększenie lub zmniejszenie liczby członów, z których składa się nasz grzejnik. Ze względu na fakt, iż grzejnik ma stale bezpośredni kontakt z wodą, co oczywiste bardzo silnie narażony jest na korozję. Z tego też powodu powstała technologia, która ma na celu udoskonalenie grzejników aluminiowych, czyli tzw. powłoka antykorozyjna. Jest to powłoka stworzona na bazie żywicy, która chroni komorę grzejnika i nie dopuszcza do gromadzenia się mułu, co jednocześnie skutecznie zapobiega korozji urządzenia. Dużą zaletą grzejników aluminiowych nad stalowymi jest ich wewnętrzna przepustowość: większe przekroje średnic podłączeniowych króćców zmniejszają możliwość zapchania się grzejnika zanieczyszczeniami pływającymi w instalacji. Grzejniki aluminiowe tworzone są z wytrzymałych materiałów, które przez lata zagwarantują komfort grzewczy i niskie koszty eksploatacji.

Poza wymienionymi powyżej zaletami, grzejniki aluminiowe zwracają na siebie uwagę estetycznym wyglądem. Ich klasyczny styl sprawia, że doskonale dopasowują się do każdego rodzaju pomieszczenia i wystroju w nim panującego. To plus funkcjonalność tych urządzeń sprawia, że są optymalnym wyborem dla wielu mieszkań.