Ogrodzenie ze sztachet kompozytowych

 

Doświadczenie z całego życia nauczyło mnie, że mężczyźni zazwyczaj nie przejmują się szczegółami. Są oni skupieni na tym, aby wykonać dane zadanie najszybciej i najlepiej. A szczegóły? Wygląd czegoś? To już bzdurne dla nich kwestie. Od tego mają kobiety. Dlatego gdy mieliśmy wybierać ogrodzenie do posesji, wiedziałam, że zakup będzie na mojej głowie.

Zalety sztachet kompozytowych

sztachety kompozytoweMąż owszem, idealnie sprawdzi się podczas montażu tego ogrodzenia, jednak podczas wyboru – nie. Najchętniej wziąłby pierwsze lepsze sztachety, które choćby w najmniejszym stopniu nadają się na ogrodzenie, i od razu je zamontował. Na szczęście to ja wybierałam ogrodzenie. Na początku bardzo podobało mi się to z prawdziwego drewna, jednak wiedziałam, że będzie szybko gnić i butwieć. A do tego nie chciałam dopuścić. Ciekawą alternatywą wydawały mi się być sztachety kompozytowe. Przypominają one swoim wyglądem naturalne drewno, jednak mają o wiele lepsze od niego właściwości wytrzymałościowe. W przypadku sztachet kompozytowych jakiekolwiek butwienie czy uszkodzenie nie wchodzi w grę. Zastosowany do produkcji materiał jest bowiem odporny na niemal wszystkie czynniki środowiskowe, od takich sztachet z dala trzymają się robaki, które mogłyby wyrządzić szkody, jak i grzyby czy pleśń. Bez wątpienia sztachety kompozytowe będą pięknie wyglądać nawet po latach użytkowania. Gdy tylko zapoznałam się z ich zaletami, wiedziałam już, że to właśnie z nich zostanie wykonane ogrodzenie wokół naszej posesji.

Mąż tylko kiwał głową – zgadzał się i chciał jak najszybciej przystąpić do ich montażu, dlatego kupiliśmy je od razu, nawet długo się nie zastanawiając. Ich montaż przebiegł szybko i całkowicie bezproblemowo, dlatego była to ich kolejna zaleta. Bardzo się cieszę, że wybraliśmy właśnie kompozytowe deski na ogrodzenie.