Ogrody z drzewami iglastymi i liściastymi

Nowy dom zawsze bardzo cieszy, ale wokół niego powstaje zazwyczaj sporo niezagospodarowanej przestrzeni. Warto spożytkować taką przestrzeń na zaprojektowanie pięknego ogrodu, który będzie idealnie komponował się z wybudowanym domem.

Gatunki drzew popularne w ogrodach leśnych

zakładanie ogrodów gdańskMożna wyróżnić wiele rodzajów ogrodów, ale w Polsce dość dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się ogrody leśne. Jak sama nazwa wskazuje, w taki ogrodzie znajdują się przede wszystkim drzewa. Można łączyć ze sobą różne gatunki drzew, ale najlepiej zdecydować się na drzewa rodzime, czyli takie, które naturalnie rosną w Polsce. Klienci firm projektujących bardzo często życzą sobie, aby w projekcie znalazło się jak najwięcej iglaków. Większość drzew iglastych nie zrzuca igieł na zimę (tylko modrzew zrzuca igły), dzięki czemu jesienią nie trzeba pracować długimi godzinami w ogrodzie, by pozbyć się liści. Na pewno zakładanie ogrodów gdańsk (zwłaszcza leśnych) warto przekazać profesjonalnej firmie, która się na tym zna. Architekci krajobrazu doskonale wiedzą, jakie drzewa najlepiej sprawdzają się w przydomowych ogrodach. Jeśli chodzi o drzewa iglaste, często wybierane są sosny, jodły oraz świerki. Dużą popularnością cieszy się świerk srebrny, który wygląda pięknie zarówno latem jak i zimą. Jeśli chodzi o drzewa liściaste, warto zdecydować się na mocne drzewa tj. dąb, buk. W polskich ogrodach popularne są też kasztanowce i wiązy, które bardzo ładnie wyglądają jesienią.

Centra ogrodnicze mają też do zaoferowania różne rodzaje klonów. Wśród nich znajdują się nawet klony miniaturki (z zielonymi lub brązowymi liśćmi). W ogrodzie leśnym nie może zabraknąć miejsca dla wierzby, którą można przycinać i tworzyć z niej różne kompozycje. Żywe parasole wykonane z wierzb w każdym ogrodzie wyglądają naprawdę doskonale.