Odpowiednia bateria umywalkowa

Wybór elementów wyposażających łazienkę może wydawać się prosty, jednak łatwo o popełnienie kilku podstawowych błędów – wybranie niewłaściwe dopasowanego rozmiaru baterii do umywalki, może przysporzyć kłopotów w ciągu codziennego korzystania z niej. Przyjrzyjmy się najważniejszym kryteriom, dzięki którym wybierzemy odpowiednie komponenty naszej łazienki.

Jaką baterię wybrać do łazienki?

bateria umywalkowa retroNa początku musimy zastanowić się jaki rozmiar umywalki będzie najwłaściwszy do naszego stylu życia i wielkości mieszkania – armatura większych rodzajów jest bardzo wygodna, jednak nie nadaje się do łazienek w blokach mieszkalnych. Bateria musi być dobrze dopasowana do rozmiarów umywalki, aby w pełni sprawdzała się w swojej roli – mały kranik okaże się bezużyteczny w starciu z większym wyposażeniem ceramicznym, a duża bateria zamontowana do małej umywalki sprawi, że woda zacznie chlapać na ściany i podłogę pomieszczenia. Przemyślmy też, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się montaż naścienny czy sztorcowy. Istotnym aspektem przy wyborze elementów łazienki jest oczywiście ich wygląd – klasyczna bateria jest uniwersalna, jednak bateria umywalkowa retro doda niewymuszonego szyku naszej łazience. Taki model doskonale sprawdzi się w dekoracyjnych pomieszczeniach, a także w eklektycznych wnętrzach. Niektórzy decydują się na takie wykończenie nawet w minimalistycznych, prostych mieszkaniach, aby bez niepotrzebnych elementów subtelnie przyozdobić łazienkę. Ciekawym akcentem wyróżniającym baterie w stylu vintage są ręcznie malowane ceramiczne detale na kurkach lub uchwytach do sterowania wodą.

Przy wyborze baterii do umywalki musimy pamiętać o jej funkcjonalności i odpowiednim rozmiarze, który pasuje do gabarytów naszej łazienki. Bardzo ważny jest też wygląd aparatury – dzięki niemu możemy dodać łazience dekoracyjne elementy. W ten sposób bez potrzeby zakupu nieistotnych dodatków, uzyskujemy wyszukany wygląd pomieszczenia.