Obozy jeździeckie dla dziecka

Każdy człowiek powinien być związany z naturą. Nie zawsze jest to łatwe dla ludzi mieszkających w mieście. Specjalny program kolonijny pomoże uczestnikowi otworzyć się na faunę. Po zakończeniu kursu, obozowicz będzie posiadał unikatową relację ze zwierzęciem.

Obóz konny – komu jest dedykowany?

obozy konneDecydując sie na udział pociechy w obozie konnym, warto pamiętać o podstawowym asortymencie, który należy zapewnić dziecku. Niezbędny będzie kask, buty oraz specjalny kombinezon jeździecki. W ramach zajęć, dziecku zostaje przydzielony koń, który będzie mu towarzyszył do końca turnusu. Dobrym pomysłem jest zyskanie aprobaty zwierzęcia poprzez dokarmianie – stadniny posiadają gotowe smakołyki, które z pewnością poprawią humor pupilowi. Nie należy podawać ogierowi własnego jedzenia, ponieważ może to mu zaszkodzić. Nie należy się przejmować początkowym brakiem sukcesów jeździeckich, konie adaptują się do nowych ludzi dopiero po 2-3 dniach od poznania. Obozy konne są dedykowane nie tylko dla dzieci, ale równiez osób dorosłych, które chcą mieć bliski kontakt ze zwierzęciem. Jazda konna jest dyscypliną sportową, która podobnie jak kajakarstwo czy saneczkarstwo, może wiązać się z ryzykiem nadwyrężenia ciała, dlatego zalecane jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia. Wakacje w siodle są świetnym pomysłem dla ludzi z miasta, którzy pragną bliskiego kontaktu z naturą. Obozy są przygotowane na różne przypadki, zarówno pod kątem animatorów, jak i ogierów. Większość kursów posiada obowiązkowy kurs traktowania zwierząt, ponieważ rozgniewany ssak może być nieposłuszny i może nie być skory do współpracy z człowiekiem.

Nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pierwszej odnalezionej animatora. Wybór specjalnych półkolonii dla dziecka powinien być długo podejmowaną decyzją. Jeśli istnieje taka możliwość przez zorganizowanym obozem, należy zwrócić uwagę na kontakt z opiekunami obozu i zapytać się o najważniejsze rzeczy.

Więcej znajdziesz na stajnialezno.pl