Nowoczesne wzierniki ginekologiczne

 

Badanie ginekologiczne nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć w życiu kobiety, jednak każda pani musi się mu poddawać co najmniej raz w roku. Profilaktyka jest niezwykle istotna. Dzięki niej jesteśmy w stanie wcześnie wykrywać niepokojące zmiany i zapobiegać rozwojowi groźnych chorób.

Innowacyjne rozwiązania we wziernikach ginekologicznych

precyzyjny wziernik ginekologicznyJeszcze do niedawna gabinety ginekologiczne wyglądały dość przerażająco. Niewygodne, wysokie fotele z ciągle przesuwającymi się podpórkami pod nogi oraz metalowe przyrządy do badań działały odpychająco. Na szczęście tego typu miejsca należą dzisiaj do rzadkości. Obecnie oprzyrządowanie gabinetów do kobiecych badań jest bardzo komfortowe, a obok miękkiego fotela pojawił się precyzyjny wziernik ginekologiczny. Podstawowe narzędzie w pracy ginekologa powinno być poręczne i zapewniać wygodę zarówno lekarzowi, jak i pacjentce. Innowacyjne wzierniki ginekologiczne powstają z tworzyw sztucznych. Są one lekkie, jałowe oraz przezroczyste. Pozwala to na zachowanie wysokiego stopnia higieny podczas badań, a także sprawia, że wyniki są niezwykle dokładne. Dzięki przezroczystym ściankom lekarz może bardzo dokładnie ocenić stan pochwy, a także szybko wychwycić niepokojące zmiany. Dodatkowo nowoczesne wzierniki posiadają skuteczne zabezpieczenia przed zamykaniem się przyrządu. Pozwala to na samodzielne wykonywanie przez lekarza wielu zabiegów, bez konieczności pomocy ze strony asystenta.

Precyzyjne wzierniki ginekologiczne z tworzyw sztucznych są pakowane pojedynczo. Opakowanie otwiera się tuż przed badaniem, a przyrząd jest sterylny i gotowy do użytku. Nie wymaga również podgrzewania, jak było w przypadku wzierników metalowych, ponieważ materiał przyjmuje temperaturę otoczenia i nie powoduje dyskomfortu u pacjentki.