Nowoczesna podłoga do sali sportowej

Nowa sala gimnastyczna w dopiero co budowanym skrzydle szkoły miała być najbardziej nowoczesnym obiektem tego typu w całym mieście. Co prawda przeznaczona była do użytku uczniów szkoły, aczkolwiek poziom sali miał dorównywać profesjonalnym obiektom sportowym w największych miastach, więc nie oszczędzaliśmy na wyposażeniu ani przez chwilę.

Profesjonalne podłogi do sali sportowej

gerflor - najlepsze podłogi sportowePoprzednia sala miała najzwyklejszą podłogę z drewna, i choć spełniała ona wymagania szkolnej sali gimnastycznej, podłoga dość szybko uległa zniszczeniu. Nam potrzebna więc była podłoga trwała, nowoczesna i funkcjonalna. W kilku salach treningowych i siłowniach w mieście używano podłóg od Gerflor – najlepsze podłogi sportowe w prestiżowych obiektach w całej europie były zamawiane właśnie od tego producenta, toteż zdecydowaliśmy się wypróbować taką nawierzchnię i u nas. Różniła się ona od normalnej podłogi już na pierwszy rzut oka, gdyż była to nawierzchnia amortyzowana, wielowarstwowa i doskonale zabezpieczona przed wszelkimi uszkodzeniami, aczkolwiek jednocześnie bardzo funkcjonalna i bezpieczna. Wyglądem przypominała typową nawierzchnię z lakierowanego i polerowanego drewna, jakie są niemal standardem we wszystkich obiektach sportowych, aczkolwiek wygląd był jedyną cechą podobną do standardowych nawierzchni. Wytrzymałość podłogi oznaczała iż na terenie sali można było urządzać dowolne ćwiczenia sportowe, eventy i lekcje bez obawy o najmniejsze uszkodzenia.

Powierzchnia podłogi była przystosowana do aktywności fizycznej, więc stały problem zwykłych, lakierowanych nawierzchni był w tym wypadku całkowicie wyeliminowany, gdyż podłoga nie była śliska, a więc nie było mowy o jakiejkolwiek utracie równowagi podczas wykonywania ćwiczeń. Montaż co prawda był bardziej skomplikowany niż położenie zwykłej podłogi, aczkolwiek nie na tyle by był problemem.