Nowe technologie w szkołach

Marzeniem każdej szkoły jest, by uczniowie chodzili do niej chętnie i z zapałem zgłębiali wiedzę, poszerzali swoje horyzonty i osobowościowo odnajdywali siebie w jej murach. Ostatnie lata dość wyraźnie pokazują, że nie jest to marzenie, które może być łatwo spełnione. Ale osoby zajmujące się rozwiązaniem tego problemu, nie składają broni.

Interaktywne przekazywanie wiedzy na lekcjach

montaż tablicy interaktywnejPopularyzacja komputerów i pojawienie się ich w każdej klasie sprawiły, że nauczyciel zyskuje coraz więcej możliwości, dzięki którym może zainteresować dzieciaki tematem lekcji. Wraz z komputerami w klasach zaczęły pojawiać się rzutniki, dzięki którym nauczyciele mogli pokazywać prezentacje lub filmy. To jednak nie wyczerpało tematu i nie odpowiedziało całkowicie na potrzeby uczniów i nauczycieli. Z tego też powodu, na rynku pojawiły się tablice interaktywne. Wyglądem przypominają białe tablice suchościeralne, ale są to tylko pozory. Są bowiem kompatybilne z podłączonym komputerem i projektorem, dzięki czemu na ich płaszczyźnie można obsługiwać dowolny program komputerowy. Tablica jest w pełni dotykowa, więc ma zdecydowanie większe możliwości zaangażowania ucznia w temat zajęć. Tak naprawdę, w chwili, gdy w klasie znajduje się tablica interaktywna, możliwości kończą się tam, gdzie kończy się wyobraźnia nauczyciela i uczniów. Aby wszystko działało prawidłowo, montaż tablicy interaktywnej powinniśmy zlecić odpowiedniej firmie, która świadczy usługi instalacji tego typu sprzętów. Zyskamy nie tylko prawidłowy montaż sprzętu, ale również estetyczny wygląd w jego otoczeniu, ponieważ firmy instalatorskie proponują również schowanie dodatkowych kabli w specjalnych listwach.

Teraz, rozwiązując zadania matematyczne, możemy wspólnie narysować dowolny wykres, nie będąc ograniczonym przez jeden kolor flamastra. Na zajęciach językowych możemy łączyć słowa w pary, zakreślać błędy i poprawiać je. A to tylko nikły ułamek możliwości, które mamy dzięki tablicy interaktywnej.