Nowe pojęcie Multiswitch

W dzisiejszych czasach komputeryzacja jest bardzo rozpowszechnioną dziedziną naszym życiu i społeczeństwie. Można powiedzieć, że różnego rodzaju odbiorniki satelitarne też są coraz bardziej unowocześniane i rozbudowywane, aby były coraz lepsze i miały lepszy zasięg. Każdy z nas ma w domu jakaś telewizje satelitarną, którą uwielbia oglądać i nad którą spędza mnóstwo swojego wolnego czasu.

Ale czy znamy wszystkie pojęcia i terminy z tym związane na pewno nie. Przyjrzyjmy się jednym z takich trudnych pojęć w dziedzinie różnego rodzaju odbiorników satelitarnych. Multiswitch, bo o nim będzie tutaj dzisiaj mowa to podstawa instalacji satelitarnych gdzie występuje konieczność montażu wielu gniazdek i jednej anteny satelitarnej oraz stacje czołowe. W wolnym tłumaczeniu jest również nazywany wielozakresowym przełącznikiem. Multiswitch umożliwia dystrybucje sygnału satelitarnego i telewizji naziemnej-umożliwiając jednoczesny odbiór przez kilka dekoderów jednocześnie. Jest to bardzo wygodna i jednocześnie świetna praca jaką wykonuje to akurat urządzenie. Możemy tutaj posłużyć się pewnym przykładem, a mianowicie: Multiswitch z oznaczeniem 9×12 pozwala na odbiór sygnału z 2 satelitów i przesyłanie go do 12 osobnych gniazdek abonenckich oraz jeżeli zajdzie potrzeba dołączenia do instalacji anteny telewizji naziemnej, która również będzie przesyłana do abonentów. Jak widać nic tylko korzystać z tego typu technologii. Kolejnym plusem stosowania tego urządzenia jest oczywiście fakt, że nie ważne czy mamy dom jednorodzinny (z na przykład 5 gniazdkami), czy mamy do czynienia z jakimś blokiem mieszkalnym, (gdzie jest ponad 100 gniazdek) to i tak możemy do tego wykorzystać tylko jedna antenę satelitarną. Reasumując: dobrze dobrany Multiswitch pozwala zniwelować multum kabli i anten satelitarnych rozwieszonych po całych dachach rożnego rodzaju kamienic czy też bloków.

Jest to z pewnością duże udogodnienie i powinno być stosowane coraz częściej we wszystkich rodzajach budynków, co poniekąd jest już od jakiegoś czasu wprowadzane i bardzo dobrze , że tak się dzieję.

Dodaj komentarz