Niespotykana lilia róża

W swoim przydomowym ogrodzie uprawiam mnóstwo różnych kwiatów. Bardzo lubię gdy otaczają mnie piękne kwiaty. Pozwala mi się to wyciszyć i zrelaksować. Co roku gdy zaczyna się sezon wiosenny ruszam do centrum ogrodniczego i sprawdzam ofertę. Co roku pojawiają się nowe odmiany różnych znanych roślin.

Ciekawa i odporna lilia do ogrodu

lilie apricot fudgeW swoim ogrodzie najbardziej lubię mieć byliny, gdyż są to rośliny niekłopotliwe. W większości odporne na chłód i mróz oraz nie wymagające corocznego wykopywania cebulek z ziemi. Wiele bylin doskonale radzi sobie na stanowiskach słonecznych lub pół cienistych. Jedyni z moich lubionych kwiatów są lilie. Mają one niezwykły orientalny wygląd, kwitną długo i intensywnie. Podczas kwitnienia nie tylko pięknie wyglądają ale również ładnie pachną. Wystarczy im zapewnić odpowiednie stanowisko oraz odpowiednio żyzną glebę. Cebulki w zimę przetrwają mrozy. Jedyne co może im zaszkodzić to zbyt ciężka ziemia i obfite podlewanie. Cebulki roślin mogą wtedy zacząć gnić. W centrum ogrodniczym znalazłam ciekawią odmianę lilli. Roślina ta wyróżniała się na tle innych zupełnie innymi płatkami. Kwiaty tej rośliny przypomniały bardziej róże niż klasyczne lilie. Okazało się że lilie apricot fudge to nowa odmiana, która powstała w wyniku mutacji genetycznej. Jednak mutacja ta zaszła samoistnie i nie ingerował w nią człowiek. Lila ta charakteryzuje się żółtym kolorem płatków, niesamowitym kształtem, delikatnym zapachem oraz niezwykłą odpornością na warunki zewnętrzne. Nie sprawia kłopotów w uprawie. Przede wszystkim zachwyca swoim unikatowym i orientalnym wyglądem. Przez wielu ogrodników jest jeszcze nieznana więc stanowić będzie ciekawy element dekoracyjny naszego ogrodu.

Lilia ta nazywana azjatycką to nowa odmiana, która przyciąga wzrok i urozmaica nasze rabaty. Jest szczególnie efektownym kwiatem i każdy, kto lubi nowości powinien ją zasadzić w swoim ogrodzie. Lilia ta nadaje się również do uprawy na balkonie czy tarasie. Polecana jest dla osób, które nie lubią wykopywać i zabezpieczać roślin na zimę.