Niedroga nauka jazdy

Każdy, kto chce prowadzić samochód, musi najpierw zaliczyć kurs prawa jazdy w jednym z Ośrodków Szkolenia Kierowców. Po jego pozytywnym zaliczeniu, czas na państwowy egzamin, którego wynik decyduje o otrzymaniu lub też nie, prawa jazdy.

Ile czasu zajmuje kurs prawa jazdy?

tania nauka jazdy w krakowieZgodnie z obowiązującymi przepisami, na każdy rodzaj pojazdu, trzeba zrobić oddzielny kurs prawa jazdy. Najpopularniejsza jest kategoria B, która obejmuje samochody osobowe. Taki kurs trwa łącznie sześćdziesiąt godzin i jest podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczy teorii, gdzie przyszli kierowcy przyswajają sobie wiedzę na temat typowych sytuacji drogowych oraz poznają kodeks ruchu drogowego. Zajmuje ona trzydzieści godzin, p których następuje część praktyczna, czyli jazdy z instruktorem. Jeżeli interesuje nas tania nauka jazdy w Krakowie, to na pewno ją znajdziemy w centrum. W czasie kursu, uczestnicy mają kilka godzin jazd na placu manewrowym, gdzie uczą się parkować na tak zwaną kopertę, jeździć między pachołkami czy wykonywać jazdę po łuku. Są to na pewno podstawy, plus umiejętność płynnego poruszania się samochodem, które są niezbędne do pokonywania ulic i autostrad. Wszystkie nabyte umiejętności w czasie kursu w Ośrodku Szkolenia Kierowców, będą potrzebne do zaliczenia egzaminu państwowego, na którym nie będzie możliwości powtarzania określonych manewrów. Jeżeli chodzi o samą naukę jazdy w ośrodku, to dla większości kursantów, sześćdziesiąt godzin szkolenia jest w zupełności wystarczające.

Ceny kursów na prawo jazdy są przeważnie uśrednione. Różnić się mogą jedynie o dwieście – trzysta złotych. Różnica ta wynika z faktu, że niektóre kursy obejmują darmowe materiały szkoleniowe, a inne nie. Również w dużych miastach może być nieco drożej niż na wsiach.