Nie kupujmy łóżeczek bez atestu – białe łóżeczka

Przygotowania do przyjścia na świat dziecka angażują nie tylko przyszłych rodziców. Zwykle cała rodzina i przyjaciele w pewnym momencie włączają się do remontów i zakupów. Remontów, bo każdy chce, aby noworodek mieszkał w pięknym mieszkaniu. Nie zawsze udaje się wygospodarować osobny pokój, ale osobne, specjalne łóżeczko musi być. Najczęściej jest białe łóżeczko, wykonane z drewna i polakierowane na biało.

białe łóżeczkoKupując je, koniecznie trzeba sprawdzić, czy użyte farby mają odpowiednie atesty. Bez tego lepiej nie kupować, bo może się okazać, że zaszkodzimy dziecku. Oczywiście nie od razu, ale trzeba pamiętać, że w pewnym momencie życia dzieci biorą praktycznie wszystko do buzi. Próbują smakować także części łóżeczka, liżą je i podgryzają. Jeśli farba zawiera np. ołów, to może być problem ze zdrowiem. Dlatego zanim kupimy, bezwzględnie sprawdzajmy, czy wybrany przez nas model ma atest. Łóżeczka przeznaczone dla dzieci muszą być przebadane w specjalnych instytucjach i dopuszczone przez nie do użytku.
Pokój dziecięcy powinien być urządzony bardzo bezpiecznie, ale jednocześnie ładnie. Dziecko wychowywane w pięknym otoczeniu będzie łatwiej dostrzegało piękno i samo o nie dbało. Dlatego zanim umeblujemy dziecinny pokój bardzo starannie przemyślmy jego wyposażenie i kolorystykę. Zwykle polecana są tonacje pastelowe, ale warto też dodawać elementy w intensywnych kolorach, które ożywią pięknie całość. Znakomitą podstawą będzie oczywiście biel. Białe łóżeczko, szafki, przewijaki (dla maluchów), a wszystko ozdobione pastelowymi tkaninami i ozdobami będzie bardzo pięknie i stylowo wyglądało. Jednak im dziecko starsze, tym bardziej pod uwagę powinniśmy brać i jego zdanie na temat wyglądu pokoju. Pamiętajmy, że pokój ma się podobać przede wszystkim dziecku, bo to ono będzie w nim spędzać najwięcej czasu.

Dlatego warto brać pod uwagę jego sugestie, żeby dziecko czuło, że też może decydować o swoim pokoju. Oczywiście nie musimy w całości brać tych uwag, a jedynie część, ale i to zwykle dziecku wystarcza.

Dodaj komentarz