Naturalny sok owocowy

W sklepach spożywczych można znaleźć przeróżne napoje, soki czy wody smakowe, które każdego dnia kują miliony klientów. Choć mogą one bardzo podobnie wyglądać, to jednak często mają różną jakość, ze względu na skład.

Jak wybrać najlepszy sok?

najlepsze soki tłoczone naturalneZwykła moda mineralna czy źródlana jest bez smaku

, dlatego też nie każdy lubi ją pić. Zupełnie inaczej jest w przypadku soków, które mogą zawierać cukry naturalnie występujące w owocach lub też mieć dodatek cukru. Takie napoje z pewnością będą smakować dzieciom, gdyż są słodkie, ale już nie zawsze zdrowe. Nie mniej jednak sok jak najbardziej może być zdrowy, ale trzeba go wybierać z głową. Najważniejszy jest skład – im mniej składników, tym lepiej. Najlepsze soki tłoczone naturalne są idealną propozycją dla osób, które chcą się świadomie i zdrowo odżywiać. Coraz częściej można je znaleźć w sklepach spożywczych, a już na pewno w sklepach ze zdrową żywnością. Tłoczone są znacznie lepsze od tych, które uzyskuje się poprzez użycie sokowirówki, ponieważ zachowują znacznie więcej witamin. Przede wszystkim nie są podgrzewane w trakcie przygotowywania, co ma ogromny wpływ na cenne wartości w nich zawarte. Ponadto nie zawierają konserwantów, przez co ich data zdatności do spożycia jest znacznie krótsza niż standardowych soków. Co najwyżej są one pasteryzowane, aby pozbyć się z nich ewentualnych bakterii. Nie mniej jednak soki tłoczone na zimno są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy pić naturalne i zdrowe soki. Co prawda ich cena jest wyższa od zwykłych soków, ale są jej warte.

Jeżeli decydujemy się na zakup soku owocowego czy też owocowo – warzywnego, to najlepiej jest się kierować wyłącznie składem, a nie marką, reklamą czy ceną. Dobry sok nie będzie zawierał niczego poza owocami, z których jest zrobiony.