Napoje ze szklanych butelek

Wybierając się po zakupy i kupując różnego rodzaju produkty staramy się być eko. Zależy nam nie tylko na samym produkcie i jego składzie, ale również zwracamy uwagę to jak jest zapakowane. Nie od dawna wiadomo, że produkty w plastikowych opakowaniach nie są zbyt zdrowe, a jedzenie w nich dużo szybciej traci na wartości.

Zalety szklanych opakowań na napoje

butelki szklane w sklepiePodczas zakupów powinniśmy wybierać butelki szklane w sklepie, w których znajdują się napoje czy mleko. Mimo, że sąone dużo cięższe od tych plastikowych to istnieje wiele zalet, które mimo wszystko zachęcają nas do tego, by kupować te produkty. Przede wszystkim sam smak, który jest całkiem inny. Wiele razy były robione ankiety w których to udowodniono, że ten sam napój całkiem inaczej smakuje w szklanym opakowaniu niż plastiku. Oczywiście szkło nie zmienia smaku produkty i zachowuje jego świeżość. Kolejną zaletą jest prezencja. Jeśli robimy imprezę w domu to dużo lepiej wyglądają na stole produkty w szklanych opakowaniach, niż te, które mamy w plastiku. Nawet sama pojemność powinna wzbudzić naszą ciekawość. Produkty, które są o dużo mniejszej pojemności w szklanym opakowaniu kosztują podobnie cenowo jak za litr tego samego napoju gazowanego, ale już w plastiku. Jednak wystarczy porównać sam smak, który w plastiku jest dużo gorszy. W dzisiejszych czasach stawiamy na ekologię, dlatego warto kupować produkty, które są ekologiczne pod względem wartości odżywczych, ale i również posiadają ekologiczne opakowania.

Na sam koniec warto wspomnieć, że szkło zabezpiecza produkty, czyli nasze napoje przed zanieczyszczeniami metalami ciężkimi z którymi zmagamy się kupując na przykład: napój w puszce. SZklane butelki możemy odnieść z powrotem do sklepu, bądź wykorzystać do naszych potrzeb na przykład: do wekowania soków ze świeżych owoców.