Najlepszy kurs ajurwedy

Ajurweda pochodzi z Indii i jest uważana za najstarszy na świecie system medyczny oraz filozoficzny, w dosłownym tłumaczeniu oznacza wiedzę o życiu. Do jej głównych celów należy osiągnięcie równowagi pomiędzy duchem, ciałem i umysłem. Aby osiągnąć ten cel, należy znać i stosować wiele zasad – najłatwiej jest zapoznanie ich na specjalistycznym kursie z ajurwedy.

Najlepsze kursy ajurwedy

kurs ajurwedyWiedza dotycząca ajurwedy jest ogólnodostępna w internecie, a także w wielu książkach. Aby pogłębić wiedzę na temat tej filozofii najłatwiej jest udać się  na kurs ajurwedy, które są organizowane w trybie zdalnym oraz stacjonarnym. Na takich kursach dowiemy się dużo o naturalnym uzdrawianiu – ziołach, które są stosowane w ajurwedzie, a także sposoby na pozbycie się toksyn z organizmu. W ajurwedzie bardzo ważna jest dieta odpowiednio dobrana pod kątem tak zwanego ,,typu ciała” i ćwiczenia fizyczne. Ajurweda wymaga też ćwiczeń emocji i umysłu –  dla osoby która nigdy nie robiła takich rzeczy, może to być trudne, dlatego warto udać się na kurs. Najciekawsze ale zarazem najdroższe kursy organizowane są w Indiach przez miejscowych nauczycieli. Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną, łatwiej będzie skorzystać z kursu stacjonarnego. Zwykle, takie kursy ajurwedyczne organizowane są w szkołach jogi albo centrach ajurwedy. Jeżeli mamy napięty grafik najłatwiej będzie nam odbyć kurs zdalny albo wideo kurs – dostajemy moduły, które musimy obejrzeć lub odsłuchać.

Reasumując, najlepsze i najbardziej ,,klimatyczne” kursy ajurwedysjkie organizowane są w Indiach, ale mało kogo na nie stać. Kurs stacjonarny lub zdalny w Polsce może okazać się tak samo dobry. Wiedza z Ajurwedy jest tak duża, że warto udać się na kurs, którego program będzie dla nas odpowiedni.