Najlepsze wersalki dziecięce

Dziecko tak samo jak rodzice posiada swoje miejsce do spania. W zależności od wieku, jest to odpowiedni model dostosowany do jego wymagań. Przeważnie rodzice decydują się na samodzielne łóżko lub rozkładaną sofę czy wersalkę.

Jak wyglądają wersalki dziecięce?

wersalka do pokoju dziecięcego cenaUrządzenie pokoju malucha jest nie lada wyzwaniem dla rodziców, ponieważ musi on być bezpieczny, praktyczny i powinno jeszcze zostać miejsce na zabawę. Bez względu na płeć i wiek dziecka, w każdym pokoju musi się znaleźć szafa na ubrania, jakieś regały na książki czy zabawki i łóżko. Meble dobiera się do pomieszczenia uwzględniając jego metraż. Jeżeli pokój naszego malucha ma niewiele metrów kwadratowych, to najlepsza będzie wersalka do pokoju dziecięcego cena jej jest nieco wyższa niż klasycznego łóżka. Jest to bardzo praktyczny mebel, ponieważ zajmuje znacznie mniej miejsca niż klasyczne łóżko składające się z ramy i materaca i może pełnić kilka funkcji. Jest przede wszystkim miejscem do spania, ale także do siedzenia w ciągu dnia. Może stanowić miejsce do siedzenia przy stoliku, do grania czy spędzania czasu z przyjaciółmi. Wersalki są rozkładane do przodu i służą do tego najczęściej specjalne automatyczne mechanizmy, które są bardzo proste w obsłudze. Pod siedziskiem znajduje się pojemna szuflada na pościel więc łatwo zachować porządek. W sprzedaży dostaniemy wersalki sprężynowe i piankowe, które stanowią doskonałe podparcie w trakcie snu, a w ciągu dnia są wygodnym miejscem do siedzenia. Są dostępne w wielu, praktycznych tapicerkach, które łatwo wyczyścić.

Meble dziecięce przeważnie starczają na kilka lat, bo maluchy szybko rosną. Jednakże wybierając wersalkę zamiast tradycyjnego łóżka, przede wszystkim oszczędzamy miejsce i możemy być spokojni, że będzie służyła dziecku przez nawet sześć lat.