Najlepsze prywatne przedszkole

W całym kraju działa nawet kilkaset przedszkoli, które przyjmują maluchy w wieku od trzech do sześciu lat. Do tej nieobowiązkowej placówki edukacyjno – wychowawczej chodzi niemalże osiemdziesiąt pięć procent dzieci, gdyż w tym czasie większość mam wraca do pracy.

Czy prywatne przedszkole jest dobre?

polecane prywatne przedszkola w warszawieWielu rodziców, już na sześć miesięcy wcześniej musi wiedzieć czy pośle swoje dziecko do przedszkola i do jakiego. Jest to związane z procesem rekrutacyjnym, który trwa od lutego do końca marca. Żeby dziecko miało szansę na dostanie się do konkretnej placówki, to musi spełnić określone wymagania. Bez względu czy są to samorządowe czy polecane prywatne przedszkola w Warszawie, to każdy maluch musi mieć wykonane zalecane szczepienia ochronne, które będą potwierdzone zaświadczeniem od lekarza. Ponadto liczy się miejsce zamieszkania czy zatrudnienia rodziców. Już z początkiem kwietnia, ogłaszana jest lista przyjętych dzieci, a z końcem wakacji organizowany jest nabór uzupełniający, jeżeli pozostaną jakieś wolne miejsca. Początki w przedszkolu bywają trudne dla dziecka, ale także dla rodzica. Jednakże doświadczone panie przedszkolanki pomagają jak najłagodniej maluchom przejść przez ten trudny okres. W prywatnych placówkach maluchy mają często bardziej zróżnicowane zajęcia dodatkowe, a także częściej organizowane są wyjścia na basen czy nawet łyżwy. Co do czasu spędzonego w przedszkolu, to przeważnie dzieci przebywają w nim maksymalnie od szóstej trzydzieści do siedemnaste.

Podstawową różnicą pomiędzy przedszkolami samorządowymi, a niepublicznymi dotyczy płatności, ponieważ pierwsze z nich są w dziewięćdziesięciu pięciu procentach finansowane ze środków budżetu miasta, a prywatne placówki są w całości finansowane przez rodziców. Jest to tak zwane czesne w wysokości przynajmniej 500 zł.