Najlepsze okładki kanałowe

 

Ważne dokumenty przeważnie wymagają odpowiedniej oprawy, gdyż świadczą o naszej pracy jaką w nie włożyliśmy, a także bywa, że są potwierdzeniem naszych kwalifikacji. Najczęściej stosuje się specjalne okładki o różnej grubości.

Czym się charakteryzuje okładka kanałowa?

okładki kanałowe twardeKiedy mamy plik dokumentów, który chcemy razem spiąć i trzymać w jednym miejscu, to dobrze będzie się sprawdzać skoroszyt. Jest to forma okładki wykonanej z grubszej folii, która w środku posiada metalowe wąski, na które nakłada się przedziurkowane kartki. Taki sposób dokumentów jest tani i łatwy, ale nie nadaje się do ważnych i oficjalnych dokumentów. W przypadku dyplomów najlepiej się sprawdzą okładki kanałowe twarde, które nie wymagają dziurkowania ani bindowania kartek. Posiadają wewnątrz specjalny kanał wykonany z metalu, do którego wkłada się brzegi kartek, zagina i oprawa jest gotowa. Dzięki temu można samodzielnie oprawić ważne dokumenty za niewielkie pieniądze. Dzięki twardej okładce, która jest wykonana ze specjalnej tektury oklejonej z zewnątrz okleiną o fakturze płótna, oprawa dokumentów wygląda jak książka. Wewnątrz znajduje się biała wyklina, która może być gładka lub posiadać dedykowane oznaczenie. Tego typu okładki są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a kartki znajdujące się w środku nie muszą być przebijane czy sklejane więc zachowują swoją oryginalną postać. Kanałowe modele są znacznie lepsze od zwykłych otwieranych, gdzie w środku znajduje się mała gumka w rogu, która utrzymuje kilka kartek w jednym miejscu.

Co do ceny tychże okładek kanałowych, to przeważnie oferowane są w cenie od  dwudziestu do czterdziestu złotych za sztukę. Można je także kupić w komplecie w ilości kilku sztuk, dzięki czemu z pewnością otrzymamy odczuwalny rabat.