Najczęściej kupowane materace to te piankowe

 

Najpopularniejsze materace łóżkowe dostępne na rynku to oczywiście te piankowe. Wykonane są one ze specjalnego tworzywa nazwanego pianką, ale mogą występować w kilku różnych wersjach. W sklepach najczęściej oferuje się materace wykonane z pianki poliuretanowej, termoelastycznej i wysokoelastycznej. Każde z tych tworzyw ma inne właściwości.

Materac dobierz do wagi ciała

materace piankowe 140x200Kupując materac należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsze to komfort i wygoda snu oraz bezpieczeństwo dla kręgosłupa. W praktyce wszystkie materace mniej lub bardziej dbają o to drugie. Co do komfortu snu to tutaj jest już o wiele trudniejsza sprawa. Najzwyklejsze materace piankowe 140×200 mogą kosztować poniżej dwustu złotych a najdroższe nawet kilka tysięcy. Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne to jednak cena materaca ma znaczenie, bo idzie za nią stosowna jakość. Sam rodzaj materaca trzeba dobrać pod kątem wagi ciała. Im cięższa osoba położy się na materacu tym bardziej się on odkształci. Dlatego osoby ważące więcej niż standardowo powinny kupić materac twardszy, który trudniej będzie się odkształcał. Najlepsze materace powinny dopasowywać się do kształtu ciała, ale potem powinny powrócić do swojej pierwotnej formy. Na to wszystko trzeba zwracać uwagę przy wyborze materaca. Materace piankowe występują w bardzo wielu różnych wersjach oraz rozmiarach. Dlatego z pewnością każdy znajdzie materac idealny dla siebie oraz dopasowany do rozmiarów stelażu łóżka.

Najczęściej kupowane materace wykonane są z pianki w trzech różnych wersjach. Ich cena zależy od jakości, ale na pewno im droższy materac tym lepiej się na nim będzie spało. Rodzaj materaca trzeba dopierać do masy ciała, ponieważ na pewno będzie się odkształcać. Nie może być jednak za miękki w stosunku do wagi bo nie będzie wygodny.