Na czym polega zabieg IPL?

Obecnie na rynku mamy do wyboru naprawdę wiele metod depilacji, jednak coraz większa liczba kobiet rezygnuje z nich na rzecz zabiegów dających znacznie lepsze rezultaty o których jeszcze do niedawna mogłyśmy tylko i wyłącznie pomarzyć. Dziś jednak są one na wyciągnięcie ręki i jak się okazuje w ogólnym rozrachunku wychodzą nas taniej, aniżeli tradycyjne metody.

Zabiegi IPL w Szczecinie

IPL szczecinJedną z najpopularniejszych form depilacji ciała jest oczywiście ta z użyciem maszynki jednorazowej. Jest to wydawałoby się najtańsza i najmniej inwazyjna forma, bowiem całkowicie bezbolesna. Te dwa aspekty sprawiają, że wiele kobiet jakby nie zwraca uwagi na najczęstsze skutki uboczne w postaci wrastających włosków, zapaleń oraz podrażnień. Jesteśmy do nich w końcu przyzwyczajone, czyż nie? Na szczęście dziś nie musimy się już mierzyć z tymi problemami dzięki łatwiej dostępności zabiegów IPL Szczecin posiada profesjonalne kliniki w których możemy skorzystać z takiego zabiegu i cieszyć się gładką skórą aż do sześciu miesięcy! Jest to okres stanowczo przewyższający nawet efekt bolesnego wosku. Co więcej metoda ta jest bezbolesna i kiedy porównamy jej koszt do pieniędzy wydanych na dobrej jakości jednorazówki, kremy do golenia, czy wyżej wspomniany wosk często wychodzi nas nawet taniej. IPL często jest mylony z depilacją laserową, jednakże pomimo tego, że ta druga zapewnia nam gładkie ciało przez cały czas to jednak bywa znacznie mniej komfortowa od zabiegów światłem IPL.

Zabiegi IPL mają także znacznie więcej zalet od depilacji laserowej. Poza mniejszym dyskomfortem w trakcie całego zabiegu IPL nie wymaga od nas okresu rekonwalescencji. Tuż po zabiegu możemy od razu wrócić do naszego naturalnego rytmu życia. Ponadto depilacja światłem IPL trwa znacznie krócej, a dodatkowo przed jej wykonaniem nie musimy wcale zapuszczać naszych włosków, co oznacza, że możemy z niej skorzystać również w wakacje.