Na czym polega produkcja drzwi?

 

Najczęstszym materiałem do produkcji drzwi jest drewno. Największą popularnością cieszą się zarówno drzwi dębowe, jak i sosnowe. Producentów w dzisiejszych czasach jest na tyle dużo, że wybór drzwi zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych jest bardzo szeroki, dzięki czemu można dobrać takie, które idealnie wpasują się we wnętrze. 

Produkowanie różnych drzwi

produkcja drzwi sosnowychSurowiec drewniany na początkowym etapie produkcji nazywa się tarcicą i zostaje przygotowany do dalszej podróży, poprzez osuszanie oraz sezonowanie. Drewno następnie zostaje poddane odpowiedniej obróbce, czyli przede wszystkim struganie, klejenie, okleinowanie i obłogowanie. Dzięki temu pozyskuje się tak zwany „fryz”. Produktem końcowym tego etapu są różne elementy, które w następnym etapie selekcjonuje się zgodnie z ich konkretnym przeznaczeniem. Produkcja drzwi sosnowych oraz dębowych przebiega bardzo podobnie. Kiedy już potrzebne do wyrobu drzwi konkretne elementy zostają skomplementowane, w kolejnym etapie poddaje się je do następnej obróbki, czyli do czopowania, wiercenia oraz szlifowania. Skrzydła oraz ościeżnice składają się na dokładne zespoły i obrabiane są na nowoczesnych, sterowanych numerycznie specjalnych do tego maszynach, które wpływają na rewelacyjny efekt końcowy. W tym przypadku wykonuje się wręgi oraz wszystkie inne potrzebne nawiercenia, a każdy złożony zespół przechodzi skrupulatną kontrolę jakości na każdym stanowisku, aby wszystko było zrobione idealnie.

Pozostaje już tylko lakierowanie, ręczne szlifowanie oraz barwienie skrzydła i ościeżnicy konkretnymi materiałami, które zostały specjalnie do tego przygotowane. Wszystko robione jest po to, aby klient był jak najbardziej zadowolony z efektu końcowego. Wyprodukowane drzwi muszą być gotowe do przetrwania wielu, długich lat.