Na co zwracać uwagę przy wyborze hurtowni – dropshipping

Prowadzenie własnego biznesu to wbrew pozorom ciężka praca. Trzeba poświęcić sporo czasu, aby osiągnąć sukces. Jednym z najprostszych biznesów, jaki można prowadzić, to własny sklep. Restauracja, czy punkt usługowe to miejsca wymagające dużych umiejętności oraz uwagi. Natomiast prowadzenie sklepu to nieco mniej wymagający biznes. Wciąż jednak stanowi wyzwanie, zwłaszcza, jeśli rozpoczynamy nasza przygodę na rynku, nie mamy sprawdzonych firm, z którymi moglibyśmy współpracować, ani hurtowni, w których zamówimy produkty.

Na początku wynajmujemy lokal na sklep, albo magazyn, jeśli planujemy sprzedawać większe produkty. Potem zaczynamy szukać hurtowników. Chociaż wydaje nam się, że jest to najbardziej logiczny tryb działania, to tak naprawdę szukanie hurtowni należy szukać już na samym początku.
Oczywiście większość przedsiębiorców szuka hurtowni, która oferuje jak najniższe ceny. Chcąc jak najwięcej zarobić nie zwracamy uwagi na jakość danego produktu. Zapominamy też o osobach, z którymi nawiązujemy współpracę.
Przy wyborze hurtowni warto, więc kierować się nie tylko ceną, ale również jakością produktów, a także wykonywanych przez firmę usług. Warto też zastanowić się, czy nie rozpocząć współpracy na zasadzie dropshipping. Oczywiście jest to model logistyczny dla sklepów internetowych, ale jeśli właśnie taki rodzaj przedsiębiorstwa chcemy otworzyć, to oszczędzimy na magazynowaniu produktów, a w przypadku zmniejszenia zainteresowania danym produktem nie zostaniemy z zapełnionym magazynem.

Jak wcześniej wspomniano hurtownie to również ludzie, z którymi układamy współpracę. Warto, więc szukać takiej, w której nie pracują osoby konfliktowe i chcące dodatkowo zarobić na współpracy z naszym przedsiębiorstwem. Istotną role odgrywa również komunikacja. Jeśli już na początku współpracy mamy problem z regularnym kontaktem, wymianą maili, czy terminowością dostawy zamówień, to pierwszy sygnał, żeby zmienić dostawcę, gdyż na dłuższa metę praca z nim nie będzie przynosić zysków oraz satysfakcji, lecz same problemy

Dodaj komentarz