Myjnia bezdotykowa zwiększy rentowność stacji benzynowej?

myjnia bezdotykowa

Dochody uzyskiwane na stacji benzynowej uzależnione są przede wszystkim od jej lokalizacji – najbardziej dochodowe są stacje benzynowe zlokalizowane przy większych drogach oraz takie, które nie są otoczone zewsząd konkurencją, a więc stanowią jedyny dostęp do paliwa i podobnych usług.

Myjnia bezdotykowa jest świetnym pomysłem

myjnia bezdotykowaDochodowość stacji zwiększa obecność baru typu fast food, w którego ofercie znajdują się gorące napoje i szybkie przegryzki (hot-dogi, zapiekanki czy kanapki). Świetnym sposobem na zwiększenie przychodu jest również umieszczenie dodatkowych usług typu płatny kompresor do sprawdzenia i napompowania powietrzem opon czy odkurzacz, który jest świetnym dopełnieniem usługi, jaką jest niedroga myjnia bezdotykowa. Obecnie jest coraz większy popyt na tego typu usługi, ponieważ gwarantują one szybkie mycie samochodu przy stosunkowo niskim kosztach, jakie trzeba zapłacić za skorzystanie z nich. Budowa oraz wyposażenie myjni to spora inwestycja, ale przy dobrej jej lokalizacji (oraz samej stacji) gwarantuje szybki zwrot takiego zakupu (mniej więcej około dwa lata), a następnie bardzo duże przychody z takiej usługi. Myjnia samoobsługowa nie wymaga zatrudniania dodatkowej osoby, gdyż z założenia klient sam dokonuje mycia pojazdu za pomocą myjki wysokociśnieniowej – nie licząc kosztów budowy, nie wymaga dodatkowej comiesięcznej pensji dla pracownika oraz wielkiego nadzoru ze strony pracujących na samej stacji.

Myjnie samoobsługowe cieszą się powodzenie również ze względu na ich skuteczność, gdyż pozwalają w szybki sposób usunąć większość zabrudzeń.